Menu Zavřeno

Barvy, které sluší zahradnímu nábytku. Letos vede Greenery


Barvy, které sluší zahradnímu nábytku. Letos vede Greenery

Hitem letošního roku je jednoznačně zelená barva Greenery, ovládající designy interiérů a exteriérů. Pokud by se vám ale zdála v obklopující zeleni moc fádní, zvolte pestré barvy, které k jaru a létu, které i na zahradní nábytek prostě neodmyslitelně patří. Zahrada je častým místem, kde trávíme vytoužené chvíle slastného odpočinku. Pro vytvoření správné atmosféry, která přímo vybízí k relaxaci, je velmi důležité vytvoření designu lahodícímu barevně a harmonicky i našemu oku. Převládající barvou zahrad je prostě přírodní zelená, která je doplněná o modrou barvu nebe. Do jara a léta nám pak vykvétá příroda pestrými květy. Zahradní nábytek můžeme v té pro nás správné barvě a líbivém odstínu příjemně sladit.

Barvy zahradního nábytku

Barvy zahradního nábytku

Perfektní jsou podsedáky a polstry, které můžete mít klidně každý rok jiné a v jiných barvách. Široká škála zahradního nábytku vyrobená z mnoha druhů materiálu a nabízená ve značné paletě barev, nám nabízí spoustu možností. Právě barva je pro zahradní nábytek jedním z kritérií při jeho výběru. Zahradní nábytek nám má ladit s prostorem a použitými barvami kolem. Tak lze velmi snadno dosáhnout skvělé harmonie a vizuálně příjemného výsledku. Barvy mohou působit přímo magicky. Jejich správný výběr, který nás pak bude v exteriéru obklopovat, dolaďuje celková dojem z toho, jak bude nakonec zahrada vypadat. Barvy dokáží naši náladu značně ovlivnit. Pak podvědomě i naše chování, všechny myšlenky a dokonce i naše zdraví. Barvy v nás často vyvolávají pocity, dokáží stimulovat naše smysly a vytvářet pěknou a příjemnou atmosféru.

Když se řekne zelená

Na naší zahradě se již přirozeně objevuje nejčastěji právě zelená v různých odstínech. Tmavě zelená barva nám pomůže uklidnit oči i mysl a vyvolat pocit bezpečí a příjemné ochrany. Zvolíme-li světle zelenou, jde o přirozenou barvou evokující přírodu a růst, ale i ticho a harmonický odpočinek. Stejně tak lze popsat další barvy nacházejí se v základním barevném spektru. Například modrá je známou barvou naděje a vnitřního klidu, která v nás vyvolává důvěru a příjemný pocit stability. Zvolíme-li světlý odstín modré barvy jako je nebe, bude pak působit přátelsky a velmi přívětivě. Připomíná nám jemnost, lehkost, příjemné ticho, chvíle bezstarostnosti a něžné plynulosti. Oproti tomu červená barva je energická a velmi silná barva. Je symbolem lásky a vášně, ale navíc i nebezpečí a trochy agrese. Přesto nám dodává potřebnou odvahu a sebevědomí. Pro citlivější něžné povahy se ale nehodí. Je příliš dráždivá a vyvolává úzkost. Mnohem více informací se dozvíte na blogu.

Komerční sdělení, inadoma.cz není autorem článku a nemá vliv na jeho obsah.