Menu Zavřeno

Litinové pánve a litinové nádobí Lodge

Litinové pánve a litinové nádobí Lodge

Proč zvolit litinové nádobí?

Litinové pánve a litinové nádobí se vyrábí z litiny nádobí velmi dlouhou dobu. Litinové nádobí má velmi dlouhou životnost, často se dědí z generace na generaci. Pro jeho snadnou údržbu a v podstatě neomezenou životnost se začíná v posledních letech opět vracet do našich domácností. Při práci a manipulaci s nádobím nemusíte mít žádné obavy s jeho poškozením, nebo poškrábáním nepřilnavého povrchu pánve. Na rozdíl od jiných výrobků je povrch litinového nádobí stále jen a jen litina, proto můžete při vaření bez obav používat kovové náčiní.

Litinové pánve a litinové nádobí vyrábí Lodge

Joseph Lodge si se svojí manželkou otevřel svoji první slévárnu na břehu Tennessee v americkém městečku South Pittsburg již v roce 1896. Původně se jmenovala The Blacklock Foundry po příteli Josepha Lodge. Jeho společnost byla úspěšná až do května roku 1910, kdy vyhořela. Jen o tři měsíce později a o několik bloků jižněji se zrodila společnost Lodge Manufacturing Company. I v těžkých časech, kolem roku 1930 jeho rodina našla způsob, jak udržet firmu a zaměstnance nad vodou.

Lodge nevyráběl tehdy pouze litinové pánve, litinové hrnce a jiné litinové nádobí, ale i nezvyklé produkty v podobě litinových zahradních trpaslíků a zvířat, aby nevyhasly hořící pece a bylo na výplaty. Zatímco mnozí konkurenti krachovali, on se věnoval kvalitě, technologii. I sami zaměstnanci pomohli firmě nejen přežít, ale i prosperovat. Joseph Lodge vytvořil tehdy kvalitní dědictví, které se podařilo jeho rodině přes dvě světové války a velké hospodářské krize dodnes. Později se vedení rodinné firmy ujali jeho potomci a mnoho druhů litinového nádobí vyrábí ve Spojených státech dodnes.

Ideální na vaření

Litinové nádobí udrží a rozvádí rovnoměrně teplo po celé své ploše. Litinové hrnce se mohou používat při vaření na libovolném zdroji tepla. Může se postavit na plyn, elektrický sporák, sklokeramickou i indukční desku. Celý hrnec můžete rovněž vložit bez obav do trouby. Další informace, jak používat litinové nádobí a jak pečovat o litinové nádobí.