Geniální rady, které pomohou se zařizováním pokoje pro slečnu

Při otázce, jak zařídit dětský pokoj pro holčičku, se vám pravděpodobně vybaví růžová barva. Jenže dětský pokoj pro holku nemusí být jen růžový. Ostatně, tato domněnka je spíše přežitek. V dnešní době jsou trendy neutrální barvy, které doplňují výrazné dekorace či tapety. Zjistěte, jak zařídit skutečně trendy holčičí pokoj.

Pokoj nemusí být jen růžový.

Zeptejte se, jak to vidí ony

Maminky se při zařizování dívčího pokoje pravděpodobně vyřádí více než při zařizování klučičího. Mohou totiž popustit uzdu fantazii a s dekorováním a zařizováním si skutečně vyhrát. Pokud však zařizujete pokoj pro slečnu, která už má svůj názor, nezapomeňte se jí na něj zeptat. Třeba bude toužit po posteli s baldachýnem, originální tapetě, světýlkách, neonových nápisech, originálních lampičkách nebo oblíbeném teepee. Uvidíte, jakou bude mít radost, když oblíbené prvky do dětského pokoje zakomponujete.

Nezapomeňte, že u mladších dětí se časem změní jejich záliby. Proto je nejlepší sáhnout po nábytku, který se přizpůsobí jejich věku. Vsaďte na nadčasovost a jednoduchost. Vybírejte neutrální barvy, klasické tvary a nadčasové materiály. Pokoj stáří svých dětí jednoduše přizpůsobíte pomocí doplňků a dekorací. A navíc ušetříte.

Jakou barvu zvolit do dětského pokoje

Pokoj pro holčičku nemusí zdaleka být jen růžový. Tento stereotyp převládá spíše u miminek a mladších holčiček. Ovšem zkuste se své princezny zeptat, jakou barvu má nejraději nebo v jakých barvách by chtěla mít zařízený dětský pokoj.  Třeba budete překvapeni! Holky mají určitě více oblíbených barev, ale u některých může být barva až na posledním místě a mnohem důležitější je pro ně vybavení.

Které barvy jsou sázkou na jistotu

Je pravda, že výmalba sytými, ale i pastelovými barvami se může dětem brzy omrzet. Proto je nejlepší zvolit barvy neutrální, mezi které patří:

 • bílá,
 • šedá,
 • béžová.

Jestliže vaše princezna touží po určité barvě, namalujte jí jen jednu stěnu, a to v jemnějším odstínu. Oblíbené barvy do pokoje vneste na doplňcích a dalším vybavení. Obecně se doporučují spíše pastelové než křiklavé barvy, které se brzy okoukají. Navíc mohou syté barvy děti rozptylovat od učení, soustředění a odpočinku.

Bílá a šedá patří k nadčasovým barvám.

Při kombinování barev se držte pravidla, že by v pokoji měly být maximálně 3 barvy.

 1. Dominantní barva by měla být neutrální a objevit se na největších plochách místnosti, se kterými nebudete moci v budoucnu hýbat.
 2. Druhá barva může být výraznější a její místo bude na nábytku a dalším větším vybavení.
 3. Doplňková barva může být zářivá a jak již její název napovídá, bude na doplňkovém vybavení či povlečení, koberci nebo závěsech. Pokud se doplňky v této barvě okoukají, snadno je vyměníte za jiné.

Nejoblíbenější barvy do holčičího pokoje:

 • světle šedá,
 • starorůžová,
 • tmavě zelená,
 • meruňková,
 • šedomodrá,
 • mentolová,
 • hořčičná,
 • béžová,
 • zlatá,
 • bílá.

Nemusíte se děsit ani toho, když vaše slečna přijde s tím, že chce v pokoji černou. Můžete jí nabarvit jen jednu stěnu a odlehčit třeba nálepkami, tapetou či obrázky ve výrazných rámech. Oblíbená je černá barva, po které se dá kreslit stejně jako po školní tabuli.

Nábytek, bez kterého se neobejde žádná slečna

Než se vrhnete do vybírání konkrétního nábytku, je dobré zapřemýšlet nad jeho materiálem a barvou. Jestliže nechcete nábytek měnit pokaždé, když se změní styl a preference vašich holčiček, vsaďte na masiv nebo nábytek z lamina v dekoru dřeva. Chybu rozhodně neuděláte ani s nábytkem v bílé barvě. Toto zpracování je nadčasové a bude ladit s jakýmkoliv budoucím stylem. Není od věci zvážit také nábytek, který kombinuje dřevěný dekor s některou z univerzálních barev.

Výhoda bílého nábytku tkví v jeho nadčasovosti.

Pokud se dívčí pokoj nachází v podkroví, vsaďte na nábytkové sestavy. Pořídíte pouze ty kousky, které skutečně potřebujete a které se do pokoje bez problémů vejdou. Nábytková sestava dokáže obstojně nahradit nábytek vyráběný na míru. Navíc jsou v jednotném designu k dostání různé kousky nábytku, takže holčičí pokoj snadno proměníte v pokoj dětský, aniž byste se museli zbavovat veškerého nábytku.

Holčičí postel

Při výběru postele berte v potaz, s jak velkým prostorem pracujete. Pokud zařizujete velkorysý dívčí pokoj, můžete klidně sáhnout po klasické „dospělácké“ posteli s rozměry 90 × 200 cm nebo větší 140 × 200 cm. Malé princezny si určitě zamilují také domečkovou postel, přes kterou můžete přehodit baldachýn nebo jeho konstrukci opatřit decentními LED světélky.

Postel ve tvaru domečku pro malé princezny.

Jestliže je pokojíček skromnějších rozměrů, sáhněte po posteli vyvýšené. Nahoře bývá umístěná ložná plocha a dole je prostor pro psací stůl nebo na hračky. Pokud bude pod postelí psací stůl, postarejte se, aby na něm nechyběla lampička.

Psací stůl a židle

Školačkám nesmí v pokoji chybět kvalitní psací stůl a židle. Výška pevného psacího stolu by se měla pohybovat okolo 75 cm a rozměry pracovní desky by měly být 120 × 60 cm. Vsadit můžete i na stoly nastavitelné. Některé umožňují manuální nastavení výšky, u jiných je výškové nastavení možné pomocí motorku. Židle k psacímu stolu by měla být výškově nastavitelná, ale také by měla umožňovat nastavení sedáku, područek a zádového opěráku.

Šatní skříň a komody

Každá slečna potřebuje dostatek prostoru pro oblečení a doplňky. Proto určitě uvítá velkou šatní skříň, která může být opatřená zrcadlem. Komoda může sloužit pro uložení oblečení, ale také doplňků. A pokud chcete svojí parádnici udělat opravdovou radost, dejte jí do pokojíčku toaletní stolek se zrcadlem.

Bez doplňků by to nebylo ono

Holčičí pokoje doslova prahnou po stylových doplňcích. Jejich výběr přizpůsobte věku děvčete.

Doplňky pro malé slečny

Malým holčičkám určitě uděláte radost růžovými doplňky. Tato barva se může objevit na závěsech, ale také povlečení či povlacích dekoračních polštářků. Do pokojíčku můžete umístit také teepee nebo houpací síť. Chybět by neměla ani dekorativní LED světélka nebo neonový nápis se jménem malé obyvatelky. Na zemi by rozhodně neměl chybět měkoučký kusový koberec. Nábytek i stěny mohou být polepeny nálepkami s oblíbenými postavičkami.

Doplňky pro dospívající dívky

Starší dívky ocení prostor, kam si budou moci vystavit fotografie svých přátel. Ideální je například provázek, na který si fotografie připevní pomocí kolíčků. V pokoji by své místo mělo mít i křeslo nebo pohovka, na které si „pokecají“ s kámoškama. Parádu udělají také stylové lampy, koberečky a LED řetězy. Stěny mohou zdobit fototapety s přírodními motivy.

Toto je komerční sděleníinadoma.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem.

Foto: eranabytek.cz

Přejít nahoru