V čem vyniká italský designový nábytek a proč se pro něj rozhodnout

Hřejivé slunce, jemně zvlněná krajina, olivové plantáže, všudypřítomné voňavé bylinky… to je Itálie. Kdo by ji nemiloval. Pokud jste se do této krajiny taky zakoukali, přeneste si část její vášnivé atmosféry k vám domů. Vybavte si domácnost v italském stylu. Poradíme vám, jak na to. 

Tradice i moderna

Dáváte přednost tradičním kouskům, které na vás dýchnou historií? Nebo si potrpíte spíše na moderním vybavení, které je jednoduché a nadčasové? Ať tak nebo tak, máme pro vás dobrou zprávu. Interiér v italském stylu totiž hravě zvládne obě varianty a vy se budete moct při zařizování řídit svým osobním vkusem. 

Typické rysy italského bytového designu

Když se řekne italský interiérový design, pravděpodobně každý si okamžitě vybaví vysokou míru elegance, dokonalosti a sofistikovanosti. V italském domě se typicky setkáte se všudypřítomnými elegantními dlaždicemi. Chybět nesmí ani designový nábytek z masivního dřeva, který působí hřejivým a uklidňujícím dojmem a v interiéru nastoluje potřebnou harmonii.

V ložnici vypadá skvěle hřejivá oranžová a hnědá barva. Zdroj: IDWItalia.com

Designový nábytek musí být nejen hezký, ale i funkční

Italové si potrpí na vkusném vybavení a moderním interiéru, přičemž mají smysl pro perfekcionismus. Jen těžko by přistoupili k něčemu, co není dotažené do posledních detailů. A to platí i pro nábytek. Jednotlivé kousky tak nejen perfektně plní svoji estetickou funkci, ale zároveň jsou i praktické. Italský nábytek je zkrátka navržen tak, aby vám usnadnil každodenní život a abyste se díky němu cítili příjemně. 

Italské značky mají ve světě interiérového designu tradici

Italský nábytek má svůj věhlas po celém světě. V současné době existuje spousta značek, které jsou s tradičním italským nábytkem neodmyslitelně spojeny. Charakteristická je pro ně nadčasovost, tradice a mimořádná kvalita. Ale kde v Čechách na nábytek italských značek narazit?

Navštívit můžete pražský showroom IDW Italia, kde načerpáte potřebnou inspiraci. Budete se zde moct pokochat špičkově zařízenými kouty, které na vás dýchnou italskou atmosféru. K vidění jsou zde nejrůznější konstrukční systémy a osobité uspořádání nábytku. Designový nábytek a doplňky přitom pochopitelně pochází výhradně z dílen luxusních italských značek. 

Jak vypadají italské interiéry

Každý interiér je samozřejmě jiný a má své vlastní nenahraditelné kouzlo. I přesto však typické italské domácnosti spojuje několik prvků. Pojďme se na ně podívat. 

Světlo hraje velkou roli. Italové si potrpí na prosvíceném interiéru, do kterého pronikají příjemné sluneční paprsky. Proto mnohdy sází na velká okna, která zajistí dostatek přirozeného denního světla. Po setmění je poté důležité i umělé osvětlení, u kterého zpravidla sází na teplé barvy světla. 

Všechny prvky v interiéru by měly dohromady vytvářet harmonický celek. Měly by spolu dokonale ladit a nijak se nenarušovat. 

Italové mají obecně vytříbený vkus a potrpí si na kvalitních kouscích. Cizí jim není ani originalita a nadčasovost, která se proto kromě jiného promítá i do italského nábytku. Jednotlivé vybavení by v ideálním případě mělo sloužit dlouhá léta.

Obývací pokoj je pro Italy důležitý. Zdroj: IDWItalia.com

Jaký nábytek pořídit do jednotlivých místností

Chcete si v italském duchu zařídit celou domácnost? Inspirujte se, jaký nábytek si do jednotlivých místností pořídit. 

Pro Italy je obecně velmi důležitý moderní obývací pokoj, který se často skrývá nedaleko za vstupními dveřmi. Dominantou této místnosti se přitom může stát italská sedací souprava a designová křesla. Ne nadarmo se říká, že tento národ kromě jiného miluje i pohodu a relaxaci. 

K obývacímu prostoru neodmyslitelně patří moderní kuchyň, případně kuchyňský kout. Zde se často přistupuje k typickým dlaždicím a svou roli zde hrají dřevěné materiály. Zmínit musíme i velký stůl z masivu, u kterého se Italové rádi schází na jídlo s rodinou nebo přáteli.

Kuchyň je srdcem italského domova. Zdroj: IDWItalia.com

Při zařizování luxusní ložnice můžete využít teplé barevné odstíny, jako je žlutá a hnědá. Vyjímat se zde bude především postel z masivního dřeva, nebojte se přitom sáhnout po tmavějším kousku. Díky tomu vytvoříte útulnou atmosféru, která bude vybízet k odpočinku. 

V designových koupelnách můžete přistoupit k velkoformátové dlažbě a obkladům. Setkat se můžete s oblíbenou walk in sprchou nebo volně stojící vanou, která tvoří dominantu celé místnosti. Stejně jako v ostatních pokojích, i v případě koupelnového nábytku vybírejte spíše teplé hřejivé barvy.

Že Italové milují děti, o tom není pochyb. I z toho důvodu si dávají při zařizování dětského pokoje záležet. Obvykle se zde opět setkáte s dřevěným nábytkem, v tomto případě je však mnohdy doplněn veselými barvami. 

Načerpejte inspiraci v showroomu IDW Italia

Trendy v nábytku jsou pochopitelně proměnlivé. Před tím, než se do zařizování domácnosti pustíte, rozhodně načerpejte potřebnou dávku inspirace. Pokud zrovna nemáte cestu do Itálie, navštivte třeba již zmíněný showroom italského nábytku IDW Italia. Nachází se v Praze a na jednom místě si můžete prohlédnout jednotlivé místnosti zařízené v italském stylu. 

Zařizování je zábava

O tom není pochyb. Pokud do zařizování domácnosti investujete dostatečné množství času a úsilí, jednoznačně se vám to vyplatí. Získáte totiž opravdový domov, do kterého se budete rádi vracet a ve kterém budete s oblibou trávit volný čas. Proto to neuspěchejte a promyslete si, čím vším jej vybavíte. Uvidíte, že nebudete litovat.

Toto je komerční sděleníinadoma.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem.

Přejít nahoru