Menu Zavřeno

Jak vybrat strojek na těstoviny a domácí nudle

Strojek na výrobu těstovin vám jejich domácí výrobu v mnohém usnadní a v domácnosti jej využijete pouze na výrobu těstovin. Pokud si přejete, aby vám dobře sloužit dlouho dobu, poradíme vám, jak vybrat strojek na těstoviny.

Doma vyrobené těstoviny a nudle do polévky svojí chutí a kvalitou ve všem jednoznačně předčí ty ze supermarketů. Již při prvním ochutnání je jasně patrný rozdíl a kvalita v porovnání s kupovanými.

Foto: © Samphotostock.cz / belchonock

Jak strojek na těstoviny funguje

Stojek na těstoviny se používá jako náhrada klasického válečku. V principu funguje strojek jako malý mandl na stůl. Použití je velice jednoduché. Mezi dva válečky vložíte kus připraveného těsta a otáčíte klikou. Těsto lze po protažení přeložit a znovu protlačit mezi válečky a nahradit tak hnětení těsta.

Po dosažení požadované tloušťky plátků těsta širokých přes celý strojek, lze je hned použít na lasagne nebo pomocí některého řezacího nástavce vyrobit těstoviny požadovaného tvaru. Použitý strojek na těstoviny vyčistěte přiloženým štětečkem a nikdy ho nemyjte pod vodou.

Výběr strojku na těstoviny

V mnohých případech je při nákupu nového strojku na domácí těstoviny rozhodující jeho cena. Jak vybrat strojek na těstoviny a na co si při nákupu dát pozor? Levné strojky na těstoviny jsou většinou vyrobeny z nekvalitní oceli s plastovým uložením válců. Na konstrukci mají levnější strojky použit materiál s velkým podílem levného hliníku, který není tak tuhý a při větší zátěži nedrží tvar.

Strojek na těstoviny se může začít různě kroutit a ohýbat nebo dokonce praskat. To je hlavní důvod proč si nekupovat levný strojek. Dalším důvodem může být fakt, že k řadě laciných strojků nelze dokoupit další nástavce. Kvalitní strojek na těstoviny musí mít pevnou konstrukci a dostatečně širokou základnu, aby se při protahování těsta nehýbal.

Co si vybrat strojek na těstoviny Imperia

Strojky na těstoviny Imperia se začaly vyrábět v italském Turíně již v roce 1932. Kvalitní a robustní konstrukce napomáhá výborné stabilitě a pevnosti. Strojky na těstoviny jsou v Itálii zcela běžným vybavením většiny kuchyní.

Ke strojkům Imperia je možné dokoupit celou řadu řezacích nástavců na špagety, nudle, raviloly, gnocchi nebo lasagne. Pro usnadnění práce je možné ke strojkům na těstoviny dokoupit i motorek. Na přiloženém videu se můžete podívat, jak se s těstovinovým strojkem zachází v praxi.