7 věcí, které vám nesmí chybět v létě na terase

Jestli si letos nemůžete dovolit v létě nikam vycestovat, můžete si ráj na zemi vytvořit i na své terase či na balkoně. Stačí pár úprav a vhodné vybavení a budete se cítit jako na dovolené.

Zdroj obrázků: Canva

Po dlouhých měsících, kdy jsme byli zavření doma, jsou tu teplé dny, během kterých nás to táhne za sluníčkem. Nepromarněte je. Uzpůsobte si terasu, balkon nebo zahradní altánek a užijte si letos léto co nejvíce venku. Co na terasu rozhodně pořídit?

1. Zastínění a možnost ochlazení

Svítí-li vám do zahrady přímé slunce a nemáte kolem stromy, které by poskytly stín, investujte do zastřešení terasy. Pořiďte si markýzu, venkovní závěs, kvalitní slunečník nebo zástěnu. V parných dnech vám na terase nesmí chybět ventilátor, ať už klasický, nebo třeba ten s vodní mlhou.

Nemáte-li možnost se zchladit v bazénu nebo koupacím jezírku, můžete se vybavit zahradní sprchou nebo ochlazovací kádí. Při nejhorším vás osvěží i nohy v lavoru.

2. Pohodlná křesílka

Snídaně s pohledem do zeleně, siesta s knížkou, káva s kamarádkou nebo letní rozjímání při západu slunce si žádá kvalitní posezení. Pořiďte si designová křesílka nebo židle na terasu, které budete moci využít nejen k relaxaci, ale poskytnou vám pohodlí třeba i při práci s počítačem během home office.

Zdroj obrázků: Canva

3. Venkovní kuchyně

Ideální je mít menší kuchyni jako součást terasy nebo zahradního domku. Pokud ji ale nemáte, můžete si ji vytvořit improvizovaně. Jako vybavení se vám bude určitě hodit zahradní gril s úložným prostorem. Nebo místo něj zkuste použít přenosný kontaktní gril či vařič, které umístíte na skříňku s nádobím nebo na větší servírovací stolek. Pokud grilování neholdujete a vaříte raději doma, můžete si na stoleček umístit třeba jen kávovar, set skleniček a nápojový zásobník s kohoutkem.

4. Lapače hmyzu

Pěkně otravný může být při venkovním posezení hmyz. Pořiďte si proto elektrický lapač nebo zkuste komáry a mouchy vypudit formou vonných tyčinek nebo svíček s odpuzujícími esenciálními aromaty. Nejen, že budete mít klid, ale ještě vám tyhle prostředky prostor kolem příjemně provoní.

Zdroj obrázků: Canva

5. Lehátko na spaní

Byla by škoda nevyspat se alespoň jednou za léto pod hvězdnou oblohou. Ať už máte na terase pohovku, nebo si ven vyndáte lehátko, postavíte stan nebo jen moskytiéru, bude to příjemné narušení stereotypu a zábava nejen pro děti.

6. Houpačka

Nic vás tolik nezrelaxuje jako příjemné pohupování se sem a tam. Pro tyhle relaxační účely vám skvěle poslouží závěsný kokon, závěsné křeslo, hamaka, zahradní houpačka nebo houpací síť. Vybírejte podle svých prostorových možností.

7. Světýlka

Romantickou atmosféru navodí na zahradě nejrůznější světýlka a lucerničky. Udělejte si to při večerním popíjení vínka a hraní deskových her kolem sebe hezké a útulné. Působivé jsou například světelné řetězy se světýlka v podobě žárovek.

Věříme, že jsme vás už nyní navnadili k drobným úpravám a vylepšením vaší terasy. Těšíte se na letní pobývání venku tak jako my?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru