Čím by měl disponovat nejlepší parní mop a vysavač v jednom

nejlepší parní mop a vysavač v jednom

Dnes vám poradíme jak vybrat nejlepší parní mop a vysavač v jednom. Moderní technologie se využívají prakticky v každé oblasti a úklid domácnosti není výjimkou. V současné době je možné pořídit řadu pokročilých nástrojů, jejichž prostřednictvím lze dosáhnout nejen perfektního vyčištění různých povrchů a velmi účinně je zbavit bakterií.

Jedním z takových nástrojů je vysavač kombinovaný s parním mopem, s nímž dokonale vyčistíte prakticky jakoukoliv podlahu snadno a rychle díky jednoduché manipulaci a vyloučením nutnosti používání několika doplňujících se zařízení.

Výhody kombinovaného parního mopu a vysavače

Parní mop s vysavačem je produkt, který mívá typický tyčový design a speciálně tvarovanou hubici, která pomáhá odstraňovat špínu a usazeniny také z těžko dostupných míst nebo rohů. Velikou výhodou tohoto typu čistícího vybavení je kombinace více technologických postupů, které pomáhají lépe odstraňovat prach z podlahových krtin a zároveň je důkladně čistí a zbavuje povrchy mikroorganismů.

Samostatný parní mop obvykle není uzpůsoben k úklidu jiných než hladkých povrchů, což se projevuje především nižším výkonem a omezeným příslušenstvím. Samostatný vysavač zase pracuje pouze se suchou technologií, čímž sice zajišťuje mnohem delší dobu nepřetržitého vysávání (v závislosti na velikosti sběrného koše a způsobu pohánění), jeho údržba je však pracná a je schopen pojmout pouze pevné suché částice.

Právě kombinace obou technologií pak umožňuje zvýšení výkonu jak na hladkých, tak na kobercových podlahách a vysokou variabilitu uplatnění. Modely označované jako nejlepší parní mop a vysavač v jednom pak lze využívat na kompletní úklid všech vodorovných konstrukcí v domácnosti.

Jaké vlastnosti musí mít nejlepší parní mop a vysavač v jednom?

Parní vysavač je v podstatě pokročilou variantou klasického vysavače, která tkaniny používané jako podlahové krytiny provlhčí a propaří, a následně z nich odsaje přebytečnou vodu společně s prachem a nečistotami. Čištění tak probíhá rychle, účinně a hloubkově. Standardně je konstrukce kombinovaných parních vysavačů s mopem členěná do dvou kategorií, a to na modely s:

  • jednokomorovým systémem – vyžadující výměnu a doplnění vody v průběhu provozu při vypnutém zařízení
  • dvoukomorovým systémem – umožňující postupné dolévání vody během práce se zařízením bez nutnosti vypínání

Při výběru vhodného modelu je potřeba se zaměřovat na specifické vlastnosti, které kromě technologie zahrnují také výkon a výdrž nepřetržitého vysávání, objem nádrže a rychlost nahřátí, tlak páry a způsob filtrace a rozsah příslušenství.

Nejlepší parní mop a vysavač v jednom může dosáhnout výdrže až 1 hodinu a bývá vybaven nadstandardním příslušenstvím, které kromě sady hubic pro různé povrchy a těžko dostupná místa může zahrnovat také několik režimů provozu nebo vylepšené komponenty.

Photo by The Creative Exchange on Unsplash


Další ->>
Přejít nahoru