Jak zařídit pracovní kout v obývacím pokoji v jakýchkoli podmínkách

Jak zařídit pracovní kout v obývacím pokoji

Pracovní kout v obývacím pokoji si můžete zařídit jako nenápadnou součást místnosti, stejně jako z něj udělat zajímavý prvek. Zjistěte, jaké máte možnosti v jeho umístění a jak pracovní kout zařídit.

Jaké vybavení by vám v pracovním koutu nemělo chybět

Přestože nebudete potřebovat veškeré vybavení plnohodnotné kanceláře, některé zařízení byste neměli vynechat. Pracovní kout v obývacím pokoji by tak rozhodně měl mít dostatečně velkou pracovní desku, na kterou se vám vejde počítač, složky, ale třeba i pití a menší občerstvení. Pohodlná židle, ať už ji sem dáte od jídelního stolu nebo použijete židli ideálně odpovídající výšce pracovní plochy, by měla ladit s dalším nábytkem v obýváku.

Nezapomeňte doplnit stůl nebo jeho okolí o úložné prostory, protože v případě pracovny v obýváku je lepší mít všechno schované. Čistějšího vzhledu také dosáhnete, když v místě pracovního koutu vyřešíte přívod elektřiny zásuvkami přímo ve zdi namísto prodlužovacích kabelů. Kromě notebooku či počítače budete potřebovat zapojit i lampu. Dostatečné osvětlení je pro pracovní kout také klíčové, a proto počítejte s další lampou určenou přímo pro práci.

Pracovní kout v obývacím pokoji nemusí být jen zastrčený v rohu

Máte v obýváku málo místa nebo si ho naopak můžete dovolit rozdělit do několika zón? Inspirujte se pro umístění pracovního koutu následujícími nápady:

  • Dejte si pracovní stůl za gauč

U pohovek umístěných uprostřed místnosti jde pracovní kout skvěle vytvořit přisunutím stolu přímo k pohovce. Celá místnost tak bude působit mnohem uceleněji a pracovní kout nenápadněji.

  • Pracovní deska jako součást knihovny

Máte-li málo místa a váš pracovní prostor nemusí být příliš rozměrný, můžete využít místo v policovém systému nebo v knihovně. Stačí k ní přiřadit vhodnou židli a případně si rozšířit pracovní „stůl“ v polici o větší desku. Výhodou také je, že v okolních policích budete mít vše po ruce.

  • Využijte nepoužívaný roh

Neobsazený roh nebo prostor bokem ve vstupní části je ideálním umístěním pracovního koutu v obýváku. Hodí se sem rohový pracovní stůl, který naplno využije možnosti prostoru a nebude překážet. Velmi malé prostory odlehčí sklápěcí pracovní deska umístěná na stěnu nebo na skříň.

  • Oddělte pracovní prostor

Pokud se vám nelíbí pohled na pracovní kout v obývacím pokoji, můžete ho schovat. Nejjednodušší je kolem něj navrtat do stropu kolejnice na závěsy. Vypomoci si můžete i paravánem nebo šikovně postavenou knihovnou. V tomto případě ale myslete na to, že se tu můžete cítit stísněně.

Photo by Nubelson Fernandes on Unsplash


Načíst další články
Přejít nahoru