Vyzkoušejte dělicí stěny do bytu, promění bydlení snadno a rychle

dělicí stěny do bytu

Dělicí stěny umožní variabilně přizpůsobit dispozici bytu a zajistit všem členům náležité soukromí. Jakým způsobem je možné toto řešení realizovat?

Dělicí stěny do bytu efektně rozčlení prostor

Někteří majitelé bytu si minimálně v určité fázi uvědomí, že otevřený prostor má kromě výhod také své nedostatky. U mnohých bytů dispozici změnit jednoduše nelze, případně na to majitel nemá čas a prostředky. Řešením je pak rozdělit prosto dodatečně pomocí dělicí stěny do bytu.

V základu lze jednotlivé stěny a příčky rozlišit na posuvné, pevné nebo kombinace obou variant. Pevnou příčku zastupuje nejčastěji ta klasická sádrokartonová. Pokud ji budovat nechcete, můžete si pořídit také posuvné příčky. Vyrobit lze dodatečné rozdělení jednotlivých místností ze skla, objevují se též textilní zastínění nebo mohou rovněž mít dělicí stěny podobu nábytkových pultů. 

Přirozeně vyznívající dřevo je vhodné zkombinovat také s květinami. Poměrně často se používají i různé plasty nebo kompozity. Obvyklé je vytvoření stěn z částečně průhledného materiálu, neboť zcela neprůhledná zeď by mohla v místnosti způsobit nežádoucí tmu.

Můžete vyzkoušet i regálové stěny

Tímto způsobem je možné oddělit například ložnici, na kterou v malém bytě nezbyl prostor, samostatnou místnost jí tedy vyčlenit nelze, nicméně majitel nemovitosti si přeje zachovat klid a soukromí.

Například dělicí stěnu ze skla lze využít jen pro částečné rozdělení, které je spíše optického charakteru a pomáhá v bytě rozčlenit jednotlivé funkční zóny. Takovéto řešení vnímáme v prostoru jako nejvíce přirozené. Prostoru tímto způsobem tak vtiskneme určitou míru útulnosti.

Výhodou dělicích stěn je jejich jednoduchá a časově nenáročná montáž, při které se navíc nemusíte obávat nadměrného nepořádku. Ve srovnání s kompletní rekonstrukcí představují dělicí stěny do bytu nenáročné a funkční řešení.

Rovněž plní dělicí stěny do bytu i funkci dekorativního prvku, který dokáže interiér designové oživit a působí velice moderně. U stěny ze skla tak můžete využít to se vzorem, takové, které je opatřeno matnou fólií, využívá se i sklo odlehčené nebo grafosklo s motivem.

Použití skla je v této sféře zcela bezpečné. Používají se bezpečnostní skla, která se nelámou na ostré střepy. V blízkosti stěn si proto mohou bez problémů hrát i děti, případně se pohybovat domácí mazlíčci.

Photo by yo ichi on Unsplash, www.atan.cz


Načíst další >>>
Přejít nahoru