Gauč pro psa mu zaručí klidné spaní a krásně doplní vaši domácnost

Gauč pro psa mu zaručí klidné spaní a krásně doplní vaši domácnost

Gauč pro psa představuje kvalitní a zároveň zajímavé řešení spaní pro psího člena vaší domácnosti. Podívejte se, jaké výhody vám pořízení psí pohovky přinese a jaká je vhodná velikost.

Zajistěte estetiku celé místnosti vhodným místem pro spaní vašeho čtyřnohého mazlíčka

Vadí vám psí pelechy, které po čase ztratí svůj původní tvar a musíte je často měnit? Podívejte se po něčem pevnějším. Gauče pro psy jsou pro tento případ ideálním řešením. Mnohé z nich jsou vyrobené tak, aby vypadaly jako nábytek, který už máte. Pohovky pro psy si můžete vybrat třeba s dřevěnýma nohama, polstrováním a s nejrůznějšími potahovými látkami, včetně sametu a mikrovlákna, nechybí ani umělá kůže.

Vzhledem k jejich pevné konstrukci bývají použité materiály vybrané tak, aby se snadno čistily. U gauče s nožičkami si navíc usnadníte také úklid domácnosti, protože pod ním můžete jednoduše vytřít nebo vysát bez přesouvání.

Odnaučte spát psa na vašem gauči, pořiďte mu jeho vlastní

Pokud je vám na obtíž, že se pes neustále snaží dostat na váš gauč, podívejte se po jeho vlastním gauči. Samozřejmě, že jestli už s chozením na vaši pohovku začal, bude to chtít trochu cviku. Ale rozhodně se psovi na jeho vlastní gauč bude zvykat snadněji. Vyhněte se tomu, aby jeho nové ležení bylo v rohu místnosti a dejte ho co nejvíc do středu dění. Vyšší poloha gauče pro psa navíc zaručí, že vám pes bude blíž a bude spokojenější.

Gauč pro psa je skvělou oporou i ze zdravotních důvodů

Ve stáří mohou mít psi problémy s klouby, artritidou, artrózou a celkově s pohyblivostí. Namísto toho, aby se složitě zvedali z nízko položeného pelechu nebo naopak museli skákat vysoko na váš gauč, můžete jim dopřát víc pohodlí. Gauč pro psa je svou konstrukcí vyvýšený jen trochu, takže si na něj snadno lehnou a stejně tak i vstanou. Navíc díky zvýšené ploše na ležení chrání psa před průvanem a chladem rovnou od podlahy. Samotné provedení gauče s područkami a pevným opěradlem také umožňuje, aby si pes lehl co nejpohodlněji.

Gauč pro psa jak by měl být velký?

Aby se vašemu čtyřnohému mazlíčkovi leželo pohodlně, jsou u gauče pro psa důležité také jeho rozměry. Vzhledem k velikosti psa nesmí být gauč příliš vysoký, aby na něj pes nemusel skákat, ale jen si lehl. Rozměry plochy na ležení by měly poskytovat asi o 15 centimetrů víc, než co zabírá ležící pes. Nejlepší je, když jej změříte při spaní, od nosu až po ocas. Měření je důležité nejen u velkých plemen. Menším psům nepořizujte zbytečně velký gauč, nemuseli by se cítit bezpečně.

Photo by Jamie Street on Unsplash, www.atan.cz


Načíst další >>>
Přejít nahoru