Jaká je nejprodávanější čistička vzduchu, jak čističku vybrat?

Jaká je nejprodávanější čistička vzduchu

Čističky vzduchu jsou přístroje, které jak už název napovídá, čistí vzduch. Zbavuje ho prachu, chlupů domácích mazlíčků, alergenů, ale také bakterií a virů. Čistička je tak vhodná pro každého alergika, ale využití najdou jistě i lidé, kteří žádnou alergií netrpí a chtějí zkrátka jen dýchat čistý vzduch. Jaká je nejprodávanější čistička vzduchu?

Jak čistička vzduchu funguje?

Čistička pomocí ventilátoru nasává vzduch z místnosti a následně ho prohání filtrem, který zachycuje nebo se jinak zbavuje nečistot. Každá čistička vzduchu má však jiný filtr, některé jich mají dokonce více, a každý z nich funguje na trochu jiném principu a je vhodný na jiný druh nečistot. Základní princip je ale u všech stejný – vzduch projde filtrem a z čističky vyjde čistější.

Nejprodávanější čistička vzduchu? Pár tipů

Typy filtrů čištiček nejprodávanější čističkek vzduchu

Zde si představíme alespoň několik typů filtrů, se kterými se můžete při výběru čističky vzduchu setkat. Ve skutečnosti jich existuje více, nicméně tyto jsou nejčastější a nejpoužívanější.

Hepa filtr

Jedním z nejčastějších filtrů, se kterým se můžete u čističky vzduchu setkat, je Hepa filtr. Jedná se o nejúčinnější filtr současnosti a jeho účinnost dosahuje 99,97%. Zachycuje ze vzduchu pevné částice, mikroorganismy i plynné deriváty.

Elektrostatický filtr

Elektrostatický filtr je jakousi alternativou k Hepa filtru. Funguje však na trochu jiném principu – má permanentní sběrné disky, které k sobě vážou prachové částice. Někdy se uvádí, že zachytí dokonce menší částice než Hepa filtr, nicméně jeho účinnost je nižší, a to asi 90-95%.

Uhlíkový filtr

Tento filtr se často používá v kombinaci s Hepa filtrem. Jeho hlavní výhodou je to, že dokáže zachycovat pachy, takže je vhodný třeba do kuřáckého prostředí. S většími částicemi, jako je pyl, prach a podobně, si však poradit nedokáže. Proto se často používá v kombinaci s dalším filtrem.

Vodní filtr

Čističky vzduchu s tímto filtrem nejen, že vzduch skrz vodní filtr vyčistí, ale také ho zvlhčí. Vlhký vzduch se pak lépe dýchá, má pozitivní účinky na dýchací ústrojí a také urychluje uzdravování po nemoci.

Výhody čističky vzduchu pro zdraví

Čistička vzduchu zbaví vzduch téměř veškerých nečistot, díky čemuž budou moci všichni alergici, astmatici, ale i zdraví lidé lépe dýchat. Také pomáhá předcházet vzniku alergií, protože nebudete tolik vystavováni alergenům.

Jelikož vzduch zbavuje i částic cigaretového kouře nebo zdraví škodlivých výparů z aut, může být i skvělou prevencí rakoviny. Čističku je vhodné pořídit také při různých respiračních onemocněních, dokáže totiž zrychlit a usnadnit jejich léčbu.

Jak vybrat čističku vzduchu přesně podle vašich potřeb?

Photo: www.vzdusin.cz


Načíst další >>>
Přejít nahoru