7 věcí, které byste měli uklízet častěji, než si myslíte

7 věcí, které byste měli uklízet častěji, než si myslíte

Předměty denní spotřeby jsou tak přirozené, až občas zapomeneme, jak často je potřeba je čistit. Od ručníků až po dětské hračky. Základní hygiena je, samozřejmě, důležitá po celý rok. Je však dobré se ujistit, že všechny potřebné předměty myjete tak často, jak je potřeba.

Jak často byste měli prát povlečení, nebo čistit štětec na make-up či klávesnici počítače? Pokud jste si mysleli, že váš dům již čistější být nemůže, možná budete překvapení. Podívejte se, jak možná udržet dům v co nejlepším stavu.

Ložní prádlo

Jak často měníte povlečení? A staráte se i o matraci? Prostěradla a peřiny byste měli prát minimálně jednou za týden, v létě pokojně i častěji. Povlaky na polštáře, byste dokonce měli měnit každé dva dny. Matraci byste měli dát speciální péči vysavačem alespoň jednou za čtrnáct dní. To stejné se týká i vaši pohovky.

Utěrky na nádobí

Používáte stejnou utěrku každý den? Chyba! Měli byste jí prát denně. I když cyklus praní může záviset i od toho, jak často kuchyň využíváte. Nejlepší je mít po ruce několik utěrek, které jsou určeny pro různé účely. Od přípravy jídla až po sušení nádobí. Pokud využíváte utěrky z mikrovlákna, můžete je prát a využít i opakovaně.

Počítačová klávesnice

Abyste si nepřenášeli choroboplodné zárodky do jídla, na pokožku a teda i do organismu, klávesnici od počítače byste měli čistit alespoň jednou týdně. Využijte nádobu se stlačeným vzduchem, která je užitečná pro čištění prostoru mezi klávesy. Následně použijte dezinfekční utěrku.

Štětec na make-up

Štětce na make-up byste měli čistit také minimálně jednou týdně. Může se v nich totiž skrývat nenápadná, ale o to nebezpečnější bakterie – streptokok. Ta způsobuje řadu různých infekcí od anginy až po spálu. Navíc, si můžete zanést nepříjemné akné. Využijte na to speciální prostředky, anebo jednoduše použijte mýdlo či šampon.

Dětské hračky

Hračky by se měly mýt jednou týdně. Používejte teplou mýdlovou vodu, nebo pokud jsou odolné, projeďte je myčkou nádobí. Měkké hračky, jako jsou plyšoví medvídci, lze čistit v pračce.

Podložka do vany a ručníky

Koupelnovou podložku byste měli větrat po každém sprchování a prát alespoň jednou týdně. Ručníky a osušky by se měly prát na 40 stupňů každé dva dny. Nepřehánějte to však s pracím prostředkem, protože se může časem nahromadit a způsobit zápach vašich ručníků.

Spínače světel

Každý týden je otřete antibakteriální utěrkou. Totéž platí pro dálkové ovladače k televizi a další pomůcky, které pravidelně používáte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru