Jak chodit s králíkem ven? Na vodítku ne!

Jak chodit s králíkem ven

Určitě jste ve zverimexu narazili na speciální postroje pro králíky či morčata. Jestli vás při pohledu na ně napadlo že se svým mazlíčkem vyrazíte na procházku podobně jako se psem, raději si to rozmyslete. Postroj najde využití jinde, například při veterinární prohlídce. Ven vyrážejte raději s klecí.

Pes se prochází, králici ne

Zatímco psi (lékárníčka pro psa) chodí na procházky moc rádi, králici ne. Se psem můžete klidně vyrazit na túru a chlupáč vám za to bude vděčný. Baví je potkávat cizí psy a čichat jejich stopy. Naproti tomu králici a morčata spíše setrvávají na jednom místě. Nemají tendence následovat svého majitele, pokud je zrovna nemotivuje chuť na něco k jídlu. 

Postroj a vodítko není vhodné ani vzhledem k anatomii drobných zvířátek. Příliš zatěžují jejich kostru, svaly i klouby. 

K venčení slouží ohrádky 

Ačkoli s králíkem ani morčetem nemůžete na procházku, ven s nimi lze chodit každý den. Potřebujete k tomu mobilní ohrádku a vhodné travnaté místo, ideálně na zahradě nebo v blízkosti vašeho bytu, pokud bydlíte ve městě. Do mobilní ohrádky umístěte aspoň malý domeček, aby se mohlo zvíře kdykoli schovat. Při delším pobytu venku nezapomeňte na napáječku. 

Jestli trávit čas na veřejném místě, vždy své zvíře dobře hlídejte. Pokud si potřebujete odskočit domů a nemáte nikoho, kdo by vás zastoupil, berte zvíře s sebou. Stačí krátká chvíle, aby se do ohrady dostala třeba potulná kočka. 

Na vlastní zahradě je samostatný pobyt králíka či morčete venku možný, ale v tom případě ohrádku dobře zabezpečte. Pletivo by mělo být husté a být kryté i shora. Venkovní výběhy zvířat, které žijí venku od jara až do podzimu, je dobré zapustit do země, aby se dovnitř nedalo podhrabat. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru