Jak vybrat vakuovačku na potraviny? Co vakuovačka Lava pro domácí i profesionální využití

Kvalitní vakuovačky na potraviny pro domácí i profesionální využití

Vakuovačky na potraviny zažívají nebývalý boom

Vakuovačky na potraviny patří zaslouženě mezi velmi oblíbené a velmi žádané kuchyňské přístroje. Bezpečným vakuováním potravin prodlužují jejich využitelnost běžně i 5-10 krát. Zabraňují tak mimo jiné zbytečnému plýtvání a domácnosti šetří nemalé peníze. Uchování jídla se tím stává mnohem snazší, je ekonomické a ekologické. Vakuové baličky potravin lze využít v domácnostech i komerčních provozech. Jak vybrat vakuovačku na potraviny?

Jak vybrat vakuovačku na potraviny a jak fungují?

Potraviny, které chcete uchovat, jednoduše vložíte do speciálního obalu, kde se vytvoří vakuum a tento obal pak svaříte. Takovým vhodným obalem jsou fólie a sáčky pro vakuování. Vakuovačkám se proto často říká svářečka na potraviny, protože celý princip je založen na odstranění kyslíku vysáním a zatavení otvorů, kterým by mohl pronikat. Kyslík napomáhá růstu bakterií a mikroorganismů, které jsou častým důvodem, proč se jídlo začíná kazit.

Vakuovačky pro domácnost i profesionály

Na trhu jsou kvalitní vakuovačky na potraviny, které lze využít pro domácí ale i profesionální potřeby. Komerční vakuovačky jsou často polo nebo zcela automatické. Samy odsají vzduch a automaticky svaří fólie a sáčky pro vakuování. Taková profi vakuovačka zvládne až 1000 odsátí a dvojité nebo trojité svařování pro zajištění co nejlepšího výsledku bez toho, že by došlo k jejímu přehřátí. Využít lze v náročném stravovacím provozu, maloobchodu, pro vytížené průmyslové využití, ale samozřejmě i v běžné domácnosti. Některé typy jsou vybaveny funkcí přepínání a lze volit vakuování sáčků a fólií nebo i celých nádob.  

Domácí svářečka fólií může být taky automatická, záleží na četnosti využití, ale obvykle bohatě dostačuje ruční vakuovačka. I když ji budete používat každodenně, zajistí vám žádané výsledky a perfektně čerstvé pokrmy po dlouhou dobu. Výhodou jsou především nižší pořizovací náklady.


Plně automatické Profi vakuovačky LAVAPro jaké typy potravin lze vakuové baličky využít?

Vakuovačky na potraviny si pro krátkodobé i dlouhodobé potřeby skladování potravin umí poradit s nejrůznějšími druhy jídel. Mimo prodloužení jejich životnosti totiž při vakuování dochází i k naprosté izolaci jejich aroma. S tím si poradí vakuovací sáčky. Proto lze vakuovat všechny typy mas, uzenin, ale i ryby, sýry, zeleninu a ovoce, hotová jídla nebo polotovary, a ty pak uskladňovat i v těsné blízkosti, aniž by hrozilo, že od sebe vzájemně načichnou.

Fungují prakticky a spolehlivě

Vakuovačky se hodí i pro uchovávání potravin v mrazáku nebo k předpřípravě surovin na vaření (můžete se i třeba oloupat brambory na vaření, zatavit je a použít až za několik dní). Využít je lze i pro uchování nedojedeného jídla, které by po otevření již čerstvé nezůstalo – pečiva, oplatků, oříšků, krekrů a podobně. Oblíbené je využití vakuovačky i pro bezpečný převoz jídla – příprava obědů do práce, do školy nebo na cesty bez strachu, že vám cestou třeba vytečou.

Velmi často se svářečky fólií využívají i k uchování šperků, dokumentů nebo například sterilního textilu. Kvalitní vakuovačky na potraviny mají širokou škálu možností, jak a pro co je využívat, a stávají se tak nepostradatelným pomocníkem pro řadu činností.

Foto: © Samphotostock.cz / happy_lark, alza.cz


Prohlédněte si nabídku nejprodávanějších vakuovaček na potraviny


Načíst další >>>
Přejít nahoru