Úklid a čištění bez chemie a ekologicky

Úklid a čištění bez chemie a ekologicky s pomocí běžně dostupných prostředků

Úklid a čištění bez chemie a ekologicky

Úklid domu, úklid bytu s pomocí běžně dostupných prostředků, které najde většina z vás doma nebo koupíte za pár korun? Ano jde to, zde je 6 tipů z babčiny kouzelné truhly na úklid a čištění bez chemie, při kterém ušetříte nejen svoji peněženku, ale i životní prostředí.

Někdo bere úklid jako nutné zlo, které se udělat musí, jiný ho může mít třeba jako formu meditace. Nepomůže opravdu nic, úklid musí být! S následujícími tipy se stanou i mnohdy nepříjemné domácí práce dětskou hrou. Všechny jsou koneckonců pro úklid domácností nejen efektivní, ale také po celé generace spolehlivě ověřené přírodní čistící prostředky.

Přečtěte si 6 tipů pro usnadněný úklid a čištění svého domova s pomocí běžných prostředků bez chemie a ekologicky.


Úklid a čištění bez chemie rychle a jednoduše

1. Ocet

Nánosy vodního kamene na vodovodních kohoutcích, bateriích a v umyvadlech se s pomocí octa sami šetrně nerozpustí. Také kuchyňské dřezy z nerezové oceli dostanou jednoduše a ekologicky šetrnou cestou opět zpět svůj lesk. Neméně významný je i jeho vedlejší účinek: Ocet působí antibakteriálně!


2. Kyselina citronová

Varné konvice a kávovary se díky kyselině citronové udržují velice snadno čisté. Také připečené pánve s její pomocí snadno vyčistíte. Jednoduše nalijte do pánve trochu vody s kyselinou citronovou a přiveďte k varu, poté pánev opláchněte jako obvykle.
Když už mluvíme o čištění: Nezapomínáte také někdy na těchto sedm míst?


3. Hydroxid sodný

Hydroxid sodný, zastaralý název je louh sodný nebo také natron. V kombinaci s octem je skutečně účinnou a zázračnou zbraní, která pomáhá dokonce i s ucpanými odpady. Půl šálku hydroxidu sodného a půl šálku octa nalijte po sobě do odpadu, nechte působit přes noc a poté spláchněte proudem vody. Při pravidelném opakování se odpad již neucpe!


4. Líh

Dodá okenním tabulím vysoký lesk. Dávkuje se asi jedno víčko na pět litrů vody. Alkohol zajistí rychlejší odpaření vody, takže šmouhy nemají žádná šanci. Kromě toho zůstane na okně tenká filmová vrstva, která zabrání zamlžování okenních skel.


5. Vanilkový cukr

Při příští výměně sáčku do vysavače, vložte dovnitř jeden sáček vanilkového cukru, který vzduch během vysávání příjemně provoní.


6. Pemza

Pemza vyčistí nerezové hrnce nebo pečící troubu, aniž by poškrábala jejich povrch. Mytí a čištění s pomocí běžných prostředků, ekologicky a bez chemie.

Stále nemáte doma všechno zářivě čisté? V příštím pokračování, najdete další skvělé tipy.

Foto: © Samphotostock.cz / shotsstudio


Načíst další >>>
Přejít nahoru