Parní čistič na spáry karcher usnadní úklid i bez chemie

Parní čistič na spáry usnadní úklid i bez chemie

Parní čistič na spáry karcher vám tuto nepříjemnou část úklidu významně ulehčí. Už se nemusíte trápit zdlouhavým drhnutím každé spáry za doprovodu nepříjemného chemického zápachu agresivních čisticích prostředků. Horká pára umí rozpustit mastnotu i zažrané nečistoty a ničí i bakterie. Zjistěte, jak si se správným přístrojem a postupem čištění spár usnadníte.

Vyberte parní čistič na spáry karcher, se kterým zasáhnete ta správná místa

Ne všechny parní čističe se dají snadno použít pro všechny druhy čištění. Velký a těžký čistič si umí rychle poradit s podlahami, ale pro očištění stěn to s ním bude náročnější. Naopak malé příruční modely jsou dobré pro menší plochy, ale kvůli malé kapacitě nádrže budete muset pořád doplňovat vodu a čekat na nahřátí.


KÄRCHER – Home & Garden


Ideální parní čistič na spáry karcher by měl splňovat tyto nároky:

  • Dosah: těžký čistič dostanete například do rohu stěn v koupelně, kde je navíc ještě vana. Proto si pohlídejte dosah, který můžete prodloužit příslušenstvím v podobě prodlužovacích tyčí na hadici.
  • Kapacita nádrže: pokud máte doma hodně povrchů k očištění, vybírejte střední až větší kapacitu nádrže. Jinak u čištění strávíte zbytečně moc času.
  • Doplňky: některé parní čističe se prodávají rovnou s příslušenstvím. Ujistěte se, že vybraný model má menší kartáč na spáry, kterým se dostanete přímo na spáru, nejen kolem ní. Čím víc příslušenství přístroj má, tím víc jej využijete. Dejte také pozor na to, že kovové kartáče mohou poškodit keramické dlaždice, vybírejte proto jen ty z umělých vláken.


Nejdřív vyčistěte dlaždice

Začít rovnou čištěním spár by byla chyba. Přebytečná špína z dlaždic na stěně nebo na podlaze by se míchala do samotného čištění spár a zbytečně by ucpávala menší kartáč. Podlahu dobře zameťte nebo vysajte, stěny buď otřete mýdlovým čističem a opláchněte nebo je vyčistěte párou za pomocí většího kartáče.


Vyčistěte spáry mechanicky a párou

Podle návodu nechte nahřát vodu v parním čističi, připravte si malý nástavec na spáry a začněte s čištěním. Přiložte kartáč přímo na spáru a pohyby tam a sem a se zapnutou párou vydrhněte nečistoty. Je důležité, abyste postupovali po malých částech, protože jen tak se nečistoty nahřejí a oddělí. Při čištění stěn postupujte shora dolů, aby odtékající špinavá voda neznečišťovala už umyté části. Také kontrolujte čistotu kartáče na parním čističi a případně jej opláchněte.


Opláchněte a zhodnoťte výsledek

Jakmile parním čističem na spáry dokončíte menší oblast, pečlivě otřete všechnu špinavou vodu. Dobře to jde savými utěrkami, v případě většího znečištění použijte mokrý a poté suchý hadr. Předejdete tak usazení špíny zpátky do spár.

Díky otření dosucha můžete zhodnotit, jestli je oblast čistá nebo jestli je potřeba celý proces zopakovat. U zažrané špíny se nebojte nechat páru působit delší dobu, aby se nečistoty rozpustily ve všech vrstvách.

Foto: © Samphotostock.cz / Valerii_Honcharuk


Načíst další >>>
Přejít na začátek