Nejlevnější sekačky s pojezdem

Nejlevnější sekačky s pojezdem

A je tu jaro! Vhodné období na první sekání trávníku. Koncem dubna má trávník většinou už okolo 10 centimetrů. Tuto činnost není dobré oddalovat. Když začnete sekat trávník už na jaře, výrazně vám to usnadní pozdější práci a pečování o trávu. Travní sekačky s pojezdem jsou skvělým pomocníkem, který mimo jiné dokáže práci velmi urychlit. Pojďme se podívat, co taková sekačka obnáší a kde můžeme sehnat nejlevnější sekačky s pojezdem s velkou kvalitou. 

Co to vlastně vůbec sekačka je?

Myslím, že hodně z nás tento stroj a tak není na škodu si o tom popovídat trochu odborněji. Sekačku na trávu můžeme charakterizovat, jako zahradnické zařízení, které pomocí jednoho nebo více nástrojů, obvykle to bývá nůž, zarovnává naši travnatou plochu. Travní sekačka s pojezdem je stroj, který je veden člověkem – respektive, má pojezd, který člověk vede. Nejčastějším výběrem kupujících jsou benzínové travní sekačky, nejlevnější sekačky s pojezdem můžeme najít v cenové relaci od 6 000,- do cca 30 000,- dle kvality a značky.


Jak vybrat tu nejlepší travní sekačku?

Samozřejmostí je, že výběr sekačky je především závislý na tom, na co ji budeme využívat. Zda máme malou zahrádku, tudíž malou plochu nebo naopak velkou zahradu a díky tomu budeme potřebovat trochu jinou kvalitu sekačky. Důležitým bodem je, abyste si vybrali správný typ motoru. Motory, které sekačky mají jsou: 

  1. benzín – travních sekaček s benzínem najdeme opravdu nespočetně mnoho, ovšem díky vysoké nabídce a vyšším výkonu, musíme počítat i s vyšší cenou a větší náročností na údržbu
  2. elektrické – tyto sekačky jsou levnější, ale nemají tak velký rozsah, díky elektrice, kterou do ni potřebujeme dostat
  3. akumulátorové – tyto sekačky jsou levné a lehké, ale omezuje je kapacita baterie
  4. ruční – nejlevnější, bez nějaké velké údržby, musíme zde ale počítat s větší náročností v podobě práce

Výkon je další částí, na kterou bychom neměli zapomenout. Sice se zdá, že je to složitý výběr, ale vůbec ne! Výkon budete brát podle velikosti vaší zahrady a terénu, ve kterém se nachází. Pokud jste schopni a odhodláni do sekačky vrazit víc peněz, bude kvalitnější a vy si ušetříte spoustu práce. 


Nejlevnější sekačky s pojezdem

Tyto sekačky jsou vhodné především pro ty, kteří mají větší plochu zahrady nebo plochy, kde se chystají sekat. Jedná se o to, že část motoru z té sekačky se použije k pohonu jejích kol. Vy ji pak nemusíte tlačit před sebou, ale jen jednoduše korigujete směr, kudy právě pojede. Tyto sekačky jsou ale o něco dražší, a pokud máte malou plochu zahrady nebo máte na zahradě hodně keřů, stromků a podobných rostlin, je vhodnější kupovat sekačku bez pojezdu. 

Vybrat vhodnou travní sekačku a hurá do práce!

Photo by Daniel Watson on Unsplash


Načíst další >>>
Přejít nahoru