Má i po zdražení elektřiny smysl elektrické vytápění podlahy?

Odpověď zní ano, elektrické podlahové vytápění je navzdory drahým energiím účinný a úsporný způsob vytápění domu. Tvoří ho síť elektrických vodičů nebo rohoží, které se instalují pod podlahu a zajišťují příjemné teplo v celém prostoru. A protože jej rozvádí rovnoměrně, eliminuje tím studená místa a zajišťuje stálou teplotu.

Systémy podlahového vytápění mohou být napájeny elektřinou, plynem nebo olejem a lze je instalovat pod většinu typů podlah, včetně dřevěných, dlaždic, koberců, vinylu a laminátu. Elektrické podlahové vytápění se těší značné oblibě, protože je nákladově i energeticky nejúspornější. Instalace (a stejně tak i údržba) tohoto systému je poměrně snadná, a pokud máte potřebné dovednosti a nářadí, pravděpodobně vám instalace svépomocí nebude dělat vážnější potíže.

Další potěšující zprávou je, že pravidelná revize elektrospotřebičů není v případě elektrického podlahového vytápění nutná.

Podlaháři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu Ekomplex doporučují při výběru elektrického podlahového vytápění zvážit velikost vytápěného prostoru, protože různé systémy disponují různým výkonem a plochou pokrytí. Důležité je také zohlednit typ podlahové krytiny, protože různé materiály vyžadují různé techniky instalace.

Systémy elektrického podlahového vytápění jsou navrženy tak, aby byly energeticky účinné, přičemž většina systémů oslňuje účinností kolem 95 % (u těch nejlepších na trhu se účinnost blíží stovce). Neznamená to nic jiného, než že k výrobě tepla spotřebují velmi málo energie, a jejich provoz je proto finančně dostupný. Ještě mnohem zajímavější je ovšem kombinace s levnou elektřinou z domácí solární elektrárny.

Kromě toho, že jsou elektrické systémy podlahového vytápění úsporné, poskytují řadu dalších výhod. Jsou tiché a nenápadné, takže představují ideální volbu pro domácnosti s malými dětmi nebo domácími zvířaty. Lze je také použít k vytvoření specifických teplotních zón v místnosti, takže můžete udržovat určité oblasti teplé, zatímco jiné zůstávají chladnější.

Systémy elektrického podlahového vytápění jsou rozumným krokem, jak (za určitých podmínek) snížit účty za energii a udržet doma teplo a pohodlí po celý rok. Představují bezpečný, účinný a nákladově efektivní způsob vytápění jakéhokoli prostoru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru