Malá kamna na dřevo, krbová kamna oživí každý interiér

Chtěli byste v sychravých dnech sedět doma ve svém obývacím pokoji a sledovat praskající dřevo v krbových kamnech? Nevíte ovšem, která malá kamna na dřevo by pro vás byla ta úplně nejlepší? V tom případě se na výhody krbových kamen na dřevo podíváme trochu více zblízka, abyste si mohli udělat obrázek sami.

Malá kamna na dřevo mají celou řadu výhod

K poměrně velkým výhodám krbových kamen patří zejména jejich velmi snadná montáž. Stačí si pouze vybrat, jaká kamna na dřevo by se vám líbila a autorizovaný kamnář vám je za několik desítek minut připojí. Pak již stačí pouze zatopit v kamnech a nechat se unášet roztodivnou hrou hořícího dřeva.

Dřevo k nezaplacení

V posledních letech je vidět, že se ke slovu opět dostává dřevo, které využívá k topení značná část domácností. Na vině mohou být kolísající ceny veškerých energií jako je elektřina a plyn. Na druhé straně ovšem stojí také touha po vytvoření si příjemné atmosféry v domácnosti, o kterou se postará právě plápolající a praskající polena v krbových kamnech.

Současné moderní krby tak mohou svým majitelům nabídnout skutečně velmi čisté a také ekologické hoření. Rovněž je třeba zmínit dlouhou dobu mezi jednotlivým přikládáním a také působivý vzhled tohoto druhu vytápění. Z topeniště se tak v posledních letech stává dominanta celého interiéru, která velmi rychle poutá oči každého, kdo se v obývacím pokoji objeví.

Stavba krbu či krbová kamna?

Pokládáte si otázku, zda se pustit do stavbu krbu či si raději pořídit krbová kamna? V tom případě byste měli především zvážit otázku, zda má zmíněné topeniště sloužit jako primární zdroj tepla ve vaší domácnosti či jako doplňkový zdroj tepla. Dále je třeba zhodnotit také čistě estetickou funkci celé stavby. Vaší pozornosti by rozhodně také neměl uniknout výkon daného topeniště.

Velmi pozorní by měli být zejména majitelé takzvaných pasivních či nízkoenergetických domů, které jsou o poznání náchylnější k rychlému přetopení, a to na rozdíl od domů, které mají běžné energetické nároky. S každým výběrem vhodného topeniště vám ovšem vždy rád pomůže kamnář či krbař, který na základě vámi dodaných podkladů zhodnotí, jaké tepelné ztráty budete s daným topeništěm mít. Kromě jiného jsou krbová kamna na dřevo o poznání levnější než stavěný krb či stavěná kamna.

Photo by Beazy on Unsplash, alza.cz


Přejít nahoru