Ratanové sezení na balkon, ratanový nábytek do interiéru a na zahradu

kvalitní ratanový nábytek z exotiky

Ratanový nábytek do interiéru je oblíbený pro svou odolnost a dlouhou životnost. Ratanové sedací soupravy jsou dominantou obývacích pokojů a ratanová lehátka oceníte při slunění. Kolébkou ratanového nábytku je Malajsie, jeho pořízením získáváte kousek exotiky.

Ratanový nábytek do interiéru, exotický polibek interiéru i zahrady

Když se řekne ratanový nábytek, mnoho z nás si představí lehounká a elegantní křesílka, která vídáme v kavárnách a u venkovních posezení. Proč si jej provozovatelé vybrali? Protože znají výhody ratanu. Léty prověřeného pevného a odolného materiálu, který se snadno udržuje v čistotě. Ratanovému nábytku roste rok od roku popularita a v interiérech, kde jste dříve zahlédli jen pár ratanových doplňků, je dnes dominantou ratanová sedací souprava nebo fantastické houpací ratanové křeslo.

Dejte hlas ratanovému nábytku

  1. Ratan má vysokou odolnost, slouží desítky let (při správné údržbě).
  2. na přenášení, pokoj snadno proměníte.
  3. materiál, který se dobře kombinuje s ostatním zařízením.
  4. Nábytek je pohodlný a elegantní.
  5. Ratanový nábytek je vhodný do interiéru i na zahradu.
  6. Každý kus nábytku je originálem.
  7. Ratan se snadno čistí a udržuje.

Ratanový nábytek do interiéru je tu stovky let

Věděli jste, že s ratanem bydlíme už od 16. století? První doplňky do interiéru začali z ratanu vyrábět už ve starověkém Egyptě. A věděli proč. Ratan je okouzlil pevností a odolností. I kdybyste si zvolili jen ratanový doplněk v podobě úložného boxu nebo koše na prádlo, budete nadšení, jak dlouho vám bude sloužit. A co teprve, když vsadíte na neotřelý doplněk interiéru, ratanové křeslo? Budete si užívat stejné pohodlí a výsadu, jakou měli ti nejvlivnější obyvatelé starověku.

Ratanový nábytek do interiéru jako dominanta obývacího pokoje

Moderní interiér se vyznačuje strohými liniemi, tlumenými barvami a minimem nábytku. Téměř to vypadá, že se z takového interiéru vytratilo hřejivé kouzlo domova a útulnost. Proto bytový architekti sahají po neotřelých kouscích, které rozbijí uniformitu a vdechnou místnosti domácí atmosféru. Stále častěji vybírají ratanové židle, ratanové křeslo nebo přímo sedací soupravu, kterou doplňuje ratanový taburet. Ty je možné doplnit nejrůznějším pestrobarevným polstrováním a sladit s barvou ostatních interiérových doplňků. A když budete chtít změnu? Jen vyměníte barvu polstrování a proutěné křeslo vizuálně a nerušeně zapadne i do moderního interiéru.

Zasněte se v ratanovém houpacím křesle

Určitě jej měli vaše babičky a dost možná, že jej stále vlastní vaši rodiče. Nádherné houpací křeslo, kde se na večerní posezení psal pořadník. Možná netušíte, že si dnes můžete pohoupání dopřát v atraktivním moderním vzhledu.
Závěsná ratanová křesla nacházejí místo v obývacích pokojích, ložnicích nebo pracovnách. Jsou vyhledávaným doplňkem i do studentských pokojů. Prohlédněte si, jak krásně mohou závěsná ratanová křesílka vypadat a určitě už se těšíte, jak zavřete oči a necháte se ukolébat příjemným pohupováním.

Zahradní nábytek z ratanu, nejlepší volba

Ratanový nábytek má místo nejen v interiéru, ale pro svou odolnost je dobrým řešením i na zahradě. Na příležitostné slunění můžete zvolit zahradní ratanové lehátko a pro posezení s přáteli kompletní set zahradního nábytku z ratanu. Precizní proplétání zvyšuje pevnost, pod pergolou nebo na kryté terase vám bude sloužit desítky let. Oceníte jeho pohodlí a nenáročnost při čištění, rozlité červené víno už vám nepřivodí vrásky na čele. Není pochyb o tom, že ratanový nábytek má místo i ve vašem interiéru, na balkóně nebo zahradě.

Foto: © Samphotostock.cz / Shvydkova


Načíst další >>>
Přejít nahoru