Jak si správně zařídit ložnici? Čeho se vyvarovat?

Jak si správně zařídit ložnici

Máte-li ten luxus, že je ložnice samostatný pokoj, máte napůl vyhráno. Odborníci doporučují, že v ložnici se lidé mají oddat své milované bytosti a spánku. Obojí je nesmírně pomáhá tělesnému i duševnímu zdraví.

Pryč s modrým světlem.

V ložnici byste se měli vyvarovat všech rušivých elementů. Odstraňte přístroje vyzařující tzv. modré světlo, tedy žádné technické zařízení jako je televize, počítač či tablet nebo mobilní telefon. Pokud namítáte, že se pomocí mobilního telefonu probouzíte, tak si pořiďte obyčejný budík. Může být pěknou dekorací v tomto specifickém prostoru.

Co na stěnu? Nic.

Pokud ovšem potřebujete stěnu nutně něčím vyzdobit, pověste si nějakou pěknou fotografii ve velkém formátu ze svatby nebo z líbánek. Zkrátka ze šťastného období, kde jste se svým protějškem. Jste-li rodina s dětmi, máte jistě pořízeno mnoho krásných fotografií svých dětí. Do ložnice si je ale nevystavujte. Pohledy na vaše děti utlumují tělesnou lásku. Spí-li v jiném pokoji, je to pro rodiče také výhodné, protože si po namáhavém dni lépe odpočinou. Nemluvím o kojencích a velmi malých dětech, které je potřeba střežit i v noci.

Zrcadlo? Ne.

Do ložnice si nepořizujte ani zrcadlo. Pokud ho opravdu chcete umístit, pak takovým způsobem, aby neodráželo postel. Proč? Ve feng-shui je zrcadlo v ložnici zapovězeno. Může totiž přivábit někoho dalšího a můžete se potýkat s nevěrou. A to nikdo nechce.

Důležité, ale obtížné. Práce? Ne.

Také se vám někdy stane, než jdete spát, že přemýšlíte, co jste nestihli udělat do práce? Váš mozek stejně bude zpracovávat události vašeho uplynulého dne. Vy se zkuste soustředit na něco, co vás uklidní. Myslete na něco pěkného, na pěkné místo, představte si zvuky bublajícího potůčku, šum moře…

Jestli máte nějaké rituály před spánkem, tak je dál dodržujte. Mozek se jaksi uklidní a bude vědět, že přijde fáze vašeho spánku.

Dobrou noc

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru