Jak vyčistit gril a zazářit jako BBQ profesionál!

Grilovani na zahrade

Ah, léto je v plném proudu! A co k němu neodmyslitelně patří? Správně, grilování! Není nic lepšího než vonět k čerstvě upečeným klobásám a šťavnatým steakům. Ale po zábavě přichází ta otravná část – čištění grilu. Nebojte se, nechceme vám brát zábavu, právě naopak! Připravili jsme pro vás několik skvělých způsobů, jak vyčistit gril a přitom si u toho užít nějakou tu zábavu. Takže vypněte gril, chyťte utěrku a pojďme do toho!

Metoda „Citrusová osvěžovačka“

Představte si, že čistíte gril s vůní letního ovocného koktejlu. Nezdá se to jako sen? S touto metodou se vám splní! Stačí, když rozpůlíte citron na půli a jemně ho protřete po vyhřátém roštu. Kyselina obsažená v citronech pomůže rozpustit mastnotu a usnadní čištění. Navíc bude váš gril vonět jako zahrada plná citronovníků!

Trik s cibulí

Vypadá to sice trochu podivně, ale slibujeme vám, že to funguje. Vezměte cibuli a rozkrojte ji napůl. Poté jednu polovinu nabodněte na vidličku a jemně jí otírejte o vyhřátý gril. Cibule pomůže odstranit zbytky jídla a také dezinfikuje gril díky svým přírodním antibakteriálním vlastnostem. A navíc, dokáže i zaručeně rozesmát sousedy!

Starý trik s novým kabátem – horká voda a síra

Na tuto metodu určitě máte doma všechny potřebné suroviny. Naplňte dřez horkou vodou a přidejte do ní síru v podobě sůlíku. Rozpusťte sůlík ve vodě a nechte gril v ní namočený asi hodinu. Sůlík a horká voda pomohou uvolnit zaschlé zbytky jídla a usnadní jejich odstranění. A když si k tomu ještě zapnete oblíbenou písničku, čas rychle uběhne!

Zázračný ocet

Ocet je neuvěřitelný pomocník v domácnosti a funguje skvěle i na grilu! Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a naplňte sprejflašku touto směsí. Rozprašujte roztok na znečištěné místo na grilu, nechte chvíli působit a poté jemně otřete kartáčem. Ocet rozpustí tuk a zbytky jídla, a váš gril bude zářit jako nový!

Ať už se rozhodnete pro citrony, cibuli, horkou vodu se sírou nebo zázračný ocet, vyčištění grilu nemusí být žádná noční můra. Užijte si tuto zábavnou činnost a dělejte to s chutí! Vyčištěný gril vám bude děkovat a budete pěkně připraveni na další grilovačku. Takže vyzkoušejte naše tipy a nechte svého grilu zazářit jako pravý BBQ profesionál. Příjemné grilování!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru