Pořiďte si zahradní bazén s filtrací pro celou rodinu

venkovní zahradní bazén na zahradu

Chcete-li si pořídit zahradní bazén, než se pro nějaký model rozhodnete, je potřeba zvážit několik důležitých faktorů. Investice do zahradního bazénu je totiž dlouhodobá záležitost.

Pokud vám má dobře sloužit a být k užitku, je potřeba brát v potaz k jakým účelům jej hodláte využívat, pro kolik osob jej pořizujete, do jakého prostoru hodláte venkovní bazén umístit. Svoji roli hrají také snadná možnost instalace, nabídka bazénového příslušenství a samozřejmě druh bazénové filtrace.


Zahradní bazén podle typu

Nabídka různých typů je dosti široká. Zahradní bazén může být zapuštěný, nadzemní, fóliový nebo nafukovací gumové bazény.


Nadzemní bazény 

Tento druh venkovního bazénu na zahradu ocení především rodina s dětmi. Mezi výhody patří přijatelná pořizovací cena, nízké provozní náklady, snazší montáž. Kromě toho pro jeho umístění není nutno připravovat žádnou jámu. Také voda se v tomto typu bazénu ohřeje rychleji.

Nadzemní zahradní bazén má však trochu horší přístup. Také není vhodnou volbou v případě, že jej chcete využívat pro plavání. Volit můžete mezi variantou nafukovací nebo s pevnou konstrukcí. Prohlédněte si všechny kvalitní nadzemní bazény. Na českém trhu je velmi oblíbená vířivka Intex a bazény Bestway, jejichž hlavní předností je rychlá a jednoduchá montáž a nízká pořizovací cena.


Zapuštěné bazény 

alší variantou, kterou bazén na zahradu nabízí, je možnost zapustit jej do země. V tomto případě se jedná o investici většího rázu. Jestliže však chcete bazén, ve kterém si zaplavte, pak je zapuštěný bazén rozhodně tou správnou volbou. Připravte se však na náročnější výstavbu, neboť v tomto případě je potřeba vyhloubit jámu, která bude tvořit základ.

Opět můžete volit z několika různých variant. Jednou z nich je bazén vybetonovaný, další možností je pak fóliový, laminátový, plastový nebo nerezový bazén. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Záleží na tom, čemu dáváte přednost.

zapuštěný zahradní bazén Cranpool
Zapuštěný bazén Cranpool

Jak zajistit čistotu vody?

Pro úpravu a čistotu vody se používá bazénová chemie, kterou vám doporučí prodejce bazénu. Také je vhodná bazénová filtrace. Tady si můžete vybrat variantu kartušovou nebo pískovou.

  • Kartušová filtrace

Tento typ bazénové filtrace je dobrou volbou pro menší venkovní polozapuštěný bazén. Většinou si ji pořídíte za nižší finanční obnos, ale je u ní potřeba několikrát během sezony vyměnit vložku. Kromě toho je i její údržba náročnější. Vložku je totiž potřeba čistit několikrát během týdne.

  • Písková filtrace 

Jestliže máte na zahradě větší bazén, pak je lepší volbou filtrace písková. Nečistoty zachycuje křemičitý písek a voda se pak vrací zpět do bazénu. Výměna náplně u bazénové filtrace je velmi snadná. Tomuto typu filtrace dávají přednost ti, kdo chtějí využívat přirozený způsob. Mezi výhody patří vyšší výkonnost a méně častá výměna náplně. Tento druh bazénové filtrace lze připojit i na bazénový vysavač nebo solární panely pro ohřev vody.


Příslušenství pro zahradní bazén

Kromě bazénové filtrace si můžete ještě pořídit i další bazénové příslušenství, které vám zpříjemní pobyt u bazénu a relaxaci. Některé praktické doplňky dokonce mohou pomoci šetřit i náklady spojené s provozem bazénu. Jednou z možností je solární ohřev vody. Chcete-li se vyhnout nečistotám ve vodě, promyslete bazénové zastřešení. K zastínění bazénu lze využít například stínící plachty či samostojné markýzy.

Velkým pomocníkem pro pravidelnou údržbu venkovního bazénu jsou i síťky určené pro sběr nečistot na vodní hladině. Snadnější přístup do bazénu umožní bazénové schůdky. Děti zajisté ocení nějakou tu vodní skluzavku. Neocenitelnou službu pak poskytne i bazénový vysavač pro snadnou údržbu. Jestliže si pořizujete nadzemní zahradní bazén Marimex, možná se vám pod něj bude hodit i bazénová podložka. U nafukovací varianty venkovního bazénu jistě oceníte nožní pumpičku.

Chybí vám něco na zahradě? Chcete si zpříjemnit chvíle odpočinku? Přečtěte si článek o okrasných zahradních jezírkách. Pokud se rozhodnete si takové jezírko pořídit. Tak toho určitě nebudete litovat. Ten pohled na vlastní jezírko je úžasný.

Foto: © samphotostock.cz / chiyacat


Načíst další >>>
Přejít nahoru