Užijte si letní grilování na zahradě

letní grilování

Léto je stále v plném proudu, díky příznivým teplotám si grilování užijete ale i na podzim. Jestli se vám rozbil starý gril, nebo teprve hledáte nový, inspirujte se našimi tipy.

Zahradní grily na celý rok

Počasí nás v posledních letech příjemně překvapuje, dokonce i na Silvestra můžeme někdy venku grilovat. Tuto zábavu ale berme stále aktuální pro sezónu léta nebo podzimu. Zejména při nižších teplotách je opékání masa a zeleniny příjemnější. Jaký gril si ale vybrat? Začněme popularitou. Velmi oblíbený je gril na dřevěné uhlí, protože zejména dnes jde asi o nejšetrnější způsob grilování. S tímto typem grilování se také nejvíce přiblížíte přírodě, ta vůně ohně je nezaměnitelná, protne i maso a zeleninu. Příprava pokrmů je navíc velmi rychlá, levné grily na dřevěné uhlí představují i finančně nenáročnou investici. Grily na dřevěné uhlí mají i své mínusy. Teplotu nejde tak regulovat, uhlí se rozpálí na velmi vysoké teploty, takže si nepohrajete s táhlým uzením. Všeobecně jsou grily na dřevěné uhlí jednoduché, jen si dejte pozor na stabilitu a nezbytné větrací průduchy.

Plynové grily

Další zahradní grily jsou ty na plyn. Jejich výhodou je, že je můžete použít i na balkonech. Manipulace s nimi je snazší, lépe se rozehřejí a grily na plyn jsou i zdravější. Jejich teplota jde snadno regulovat, navíc ušetříte za topivo. Kdybychom měli zmínit rovněž nějaké mínusy, tak samozřejmě zde připravované pokrmy neprotká kouř. Počáteční investice je vyšší než u grilů na dřevo, grily na plyn jsou i těžší. Gril by měl mít zabudovaný teploměr, skvělá je otáčecí jehla, pro snazší manipulaci jsou vhodná zabudovaná kolečka. A také je vítán dostatek odkládací plochy. Toužíte mít doma gril? Podívejte se na nabídku firmy Avenberg, kde jsou různé druhy včetně příslušenství ke grilu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru