Aby se dítě mělo kam schovat

Aby se dítě mělo kam schovat - tee-pee

Pamatujete si, že jste si jako děti stavěli různé bunkry? Každé dítě se rádo schovává, ovšem musí mít kam se schovat. Buďto můžete se svými dětmi stavět bunkry různě po domě anebo můžete dětem dopřát vlastní skrýš ve svém pokojíčku, kde bude mít nejen prostor pro hru, ale také do jisté míry soukromí.

Bunkr pod postelí

Jestliže nechcete v domě stavět bunkry, pak můžete dětem bunkr pořídit do jejich pokojíčku. Bunkr do pokojíčku můžete dostat různými způsoby. Jedním z nich je například postel, pod kterou je prostor například právě pro bunkr. Jedná se o postel, která na první pohled vypadá jako poschoďová, ovšem ve skutečnosti je postel jen jedna nahoře a dole je prostor. Tento prostor můžete dokola obehnat látkou, což se dá i koupit a rázem dítě dostane velký bunkr, ve kterém se může schovávat anebo si jen hrát. Výhodou je, že až dítě bunkr omrzí, můžete tento prostor efektivně využít i jinak, například zde mohou být boxy, police a podobně.

Stan anebo domeček?

Posledním dobou je velkým hitem pořizovat do dětských pokojíčků stan nebo tee-pee, protože to vypadá velmi vkusně a dodává to pokojíčku šmrnc. Právě stany anebo nějaké látkové domečky mohou perfektně nahradit bunkr. Děti se zde sice neschovají tak dokonale, ale pořád budou mít pocit, že nejsou tolik na očích.

Stejně tak můžete do pokojíčku pořídit domeček. Pravda je, že tyto domečky jsou určeny především na venkovní hraní, ale proč by nemohly být i uvnitř dětského pokojíčku? Můžete ho v létě mít venku a v zimě může vevnitř nahradit bunkr. Domečků existuje celá řada, můžete vybírat z mnoha provedení. Jestli vyberete plastový anebo dřevěný záleží jen na vašem vkusu.

Bunkr z kartonu

Pravda je, že někteří nechtějí do bunkru příliš investovat, protože se jedná jen o dočasnou záležitost, neboť to období, kdy se dítě rádo schovává, netrvá věčně. V takovém případě stačí, když si bunkr postavíte z nějakého nábytku a deky anebo můžete využít nějakou větší kartonovou krabici a z ní vyrobit domeček. Výhodou je, že je to jen dočasné a pak bude jednoduché se ho zbavit a navíc se na jeho tvorbě může dítě podílet, takže spojíte dvě věci najednou.

Každé dítě se rádo schovává, a jestli nechcete, aby si vaše dítě dělalo bunkry v obývacím pokoji, ložnici anebo jídelně, pak mu dopřejte bunkr do jejich pokojíčku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru