Menu Zavřeno

Výroba domácí zmrzliny snadno a rychle


Výroba domácí zmrzliny snadno a rychle

Každý si chce pochutnat si na doma vyrobené zmrzlině bez chemických vylepšovačů chutí a vůní. Nanuky a zmrzliny z mrazících pultů v supermarketech bývají plné náhražek, sladidel. kozervantů a po deklarovaném ovoci nejsou ani stopy nebo jen půlprocentní stopy.
Výroba domácí zmrzliny je snadná a za trochu času stráveného přípravou konečný výsledek určitě stojí. Sami si rozhodnete o složení a vyberete sobě a své rodině nebo přátelům ingredience přesně podle své chuti. Fantazie se meze nekladou, můžete si doma udělat pravou zmrzlinu z klasických příchutí, či trochu experimentovat a vytvořit zcela nové. Recepty na výrobu poctivé domácí zmrzliny obsahují pouze přírodní suroviny.

 

Výroba domácí zmrzliny

* Foto: nrey / 123RF

Jednoduchá výroba domácí zmrzliny ve zmrzlinovači

Prohlédněte si dva elektrické zmrzlinovače od osvědčených výrobců. S konečným výsledkem budete v domácích podmínkách zcela jistě nadšeni. Sami uvidíte, že výroba domácí zmrzliny nebyla nikdy jednodušší.

Guzzanti GZ 151A

Guzzanti GZ 151A je moderní a plně automatický zmrzlinovač určený pro domácnosti, se kterým bude výroba domácí zmrzliny doslova hračkou. Mimo perfektní zmrzliny v přístroji připravíte i sorbety nebo mražené jogurty. Tento model je vybaven úsporným kompresorem, proto jej není potřeba před přípravou zmrzliny vkládat do mrazáku, jako tomu je u předchozího modelu. Kompresor zmrzlinovače zvládne bez problému chlazení v rozmezí - 18 až - 35 °C. Na přehledném displeji přístroje uvidíte teplotu a čas přípravy zmrzliny. Celý proces samotné výroby můžete sledovat skrz průhledné uzavírací víko přístroje. Výrobce uvádí dobu přípravy 1,2 l domácí poctivé zmrzliny 35 minut.

Sage BCI 600

Ze slitiny ušlechtilých ková a nerezové oceli je vyroben zmrzlinovač Sage BCI 600. V pohodlí svého domova můžete připravit celé své rodině vynikající a kvalitní zmrzlinu nejrůznějších příchutí. Vybrat si můžete ze 12 různých struktur zmrzliny. Nabízí se možnosti od klasické zmrzliny, přes sorbet, až po gelato. Zmrzlinu vychlazenou až na -30 °C dovoluje přístroj uchovat po dobu až 3 hodin. Objem nádoby 1 litr bohatě pokryje potřeby celé rodiny. Průhledné víko umožňuje sledovat celý proces. Výroba domácí zmrzliny ve zmrzlinovači dovoluje během přípravy průběžně přidávat další suroviny.

Pokud hledáte výrobník zmrzliny poněkud jednodušší, mohou vás zaujmout následující přístroje. Příprava poctivé domácí zmrzliny je sice velmi rychlá, musíte však počítat s tím, že je nutné tyto zmrzlinovače před vlitím zmrzlinové směsi nejprve ponechat v mrazáku několik hodin.

Guzzanti GZ 154

Pomocí předem předmražené nádoby s dvojitou izolací vyrobíte v Guzzati GZ 154 během krátké doby vlastní domácí zmrzlinu, sorbet, či domácí jogurt. Tento zmrzlinovač s objemem nádoby 1,5 l je vyráběn v praktickém nerezovém provedení. Samotná výroba zmrzliny zabere pouhých 20 minut. Součástí přístroje je digitální časovač, ovládaný za pomoci LCD displeje.

Jak si doma co nejrychleji vyrobit vlastní zmrzlinu?

Úplně nejjednodušší zmrzlinu připravíte nalitím stoprocentního džusu do zmrzlinovače a po chvíli se už můžete ochladit nanukem s příchutí pomeranče, jablka nebo ananasu. Za pomoci mixéru si směs na smrzlinu připravíte snadno. Máte chuť na smetanovou zmrzlinu? I smetanovou zmrzlinu si doma vyrobíte snadno a rychle, proto je zmzlinovač Zoku Triple tou nejlepší volbou. Sami uvidíte, že výroba domácí zmrzliny je skutečně velice jednoduchá.

Postup při výrobě domácí zmrzliny

  1. Nejprve je potřeba vložit zmrzlinovač Zoku Triple alespoň na 8 hodin do mrazáku
  2. Připravte si směs na domácí zmrzlinu podle receptu nebo vlastní fantazie
  3. Vychlazenou ovocnou, čokoládovou, smetanovou nebo jogurtovou směs nalijte do zmrzlinovače
  4. Do otvoru zmrzlinovače Zoku Triple zasuňte tyčku a dolijte vámi připravenou směsí až po rysku
  5. Vyčkejte a sledujte, jak během 7 až 9 minut máte připravenou zmrzlinu vlastní výroby
  6. Vyjměte nanuk z formy pomocí šroubovátka

Váš nanuk je připraven ke konzumaci! Jak snadné! Výroba domácí zmrzliny právě skončila!

Pokud vám zbyla zmrzlinová směs, můžete postup od bodu 3. ještě dvakrát zopakovat
Pro vyčištění nechte svůj zmrzlinovač zcela rozmrznout a poté je doporučeno jeho ruční umytí. Zmrzlinovač není vhodné mýt v myčce.
 
Na jedno namrazení zmrzlinovače Zoku Triple v mrazáku vyrobíte až 9 kousků poctivých zmrzlin. Při použití některé z forem Zoku můžete tvořit zmrzliny různých tvarů, nebo lze namáčet nanuky do čokolády. Do výroby domácí zmrzliny zapojte i své děti, které bude tato jednoduchá příprava nanuků zcela jistě bavit, výroba domácí zmrzliny a nanuků je velice snadná. Odměnou jim bude vlastnoručně vyrobená zmrzlina pro osvěžení nejen v letních měsících. Zmrzlinovače Zoku Triple jsou k dostání v několika barevných variantách.

Výrobník zmrzliny Zoku Triple

Se zmrzlinovačem Zoku Triple vyrobíte najednou až devět smetanových, čokoládových, jogurtových nebo ovocných nanuků z čerstvého ovoce. Samozřejmě lze připravit i zmrzliny v kombinacích čerstvého ovoce, smetany a jogurtu.

Balení zmrzlinovače Zoku Triple obsahuje:

Patentovaná forma zmrzlinovače Zoku Triple (11,4 x 12,1 x 21 cm)
6 ks klacíků na zmrzlinu
1 x šroubovátko na vyndání zmrzliny

Zde jsou výrobníky domácí zmrzliny jiných výrobců: