Ruční mixér s mísou – ideální kuchyňský pomocník pro míchání a hnětení

Ruční mixér do kuchyně

Ruční mixér – ideální kuchyňský pomocník pro míchání a hnětení

Ruční mixér s mísou na krém, koláč, dort nebo těsto na pizzu. To je jen několik základních věci, které bez mixéru není možné snadno dělat. Dostatečně výkonný ruční mixér s plynulou regulací a několika stupni otáček je jedním z těch kuchyňských přístrojů, který nesmí chybět v žádné domácnosti.

S ručním mixérem jste totiž připraveni snad na všechny kuchařské plány, ať už se jedná o vaření nebo pečení. Našlehat vaječné bílky a šlehačku, hnětat těsto nebo míchat krémové deserty je vždy velice snadné, jednoduché, rychlé a hlavně vždy s vynikajícím výsledkem.

Pokud si právě zařizujete svoji první domácnost, jistě by mezi prvními malými spotřebiči neměl ruční mixér, tyčový mixér spolu toustovačem a rychlovarnou konvicí chybět. Jeho pořizovací cena je v porovnání s mnoha jeho výhodami a všestranným využitím velice nízká. Každý váš recept může být s jeho pomocí realizován velice snadno a rychle.

Nejprodávanější a oblíbené modely ručních mixérů

Bosch MFQ 4730

Poloprofesionální ruční šlehač BOSCH MFQ 4730 je vyroben v moderním provedení a uspokojí tak všechny milovníky kvality a moderního designu. Mixér disponuje příkonem 575 W a díky tělu s ergonomickým tvarem a hmotností 1,1 kg se s přístrojem velmi dobře pracuje. Obsahem balení jsou dva hnětací háky a dvě šlehací metly z ušlechtilé oceli.


Philips HR 3740 Viva Colection

Motor s výkonem 450 W si hravě poradí i s těmi tužšími těsty. Ruční mixér Philips HR3740/00 Viva Collection disponuje pěti rychlostmi šlehání a navíc i turbo tlačítkem, které dodá dostatečný výkon, kdykoliv je potřeba. Na těle přístroje je tlačítko pro snadné vysunutí kónicky tvarovaných šlehacích metel, které dokonale provzdušní a nadýchají připravované těsto.


Tefal HT 310168

Pět rychlostí, turbo tlačítko a odkládací pata, to je ruční šlehač Tefal HT310138. V balení najdete mixér v bílé barvě o hmotnosti 1 kg a příkonem 300 W. Dále v krabici naleznete dvě sady nerezových metel a hnětacích háků. Ruční mixér je běžně dodáván v setu s metlou a hnětacími háky. Někteří výrobci těchto malých spotřebičů chtějí ovšem lidem ještě více usnadnit práci v kuchyni. Mají proto v základu větší množství příslušenství k ručnímu mixéru, které hravě nahradí mnoho dalších kuchyňských spotřebičů.


ETA Lento 1051

Tichý a dostatečně výkonný ETA Lento 1051 ukrývá ve svém těle DC motor s příkonem 550 W. Tento přístroj ETA disponuje odlehčenou konstrukcí, 4 rychlostmi, turbo tlačítkem pro maximální otáčky a tlačítkem pro snadné uvolnění metel a hnětacích háků.


Braun HM 3135

BRAUN HM 3135 šlehá, drtí a hněte. S jeho výkonem 500 W je to hračka. Snadno k mixéru s pěti rychlostmi a tlačítkem turbo připojíte přiložené příslušenství, se kterým dokážete v kuchyni vykouzlit nespočet dobrot pro celou rodinu.


Tefal Prepline 450W

Ruční mixér Tefal Prepline 450W se 450 W motorem a automatickou rotační mísou s objemem 2,5 l budete mít doma téměř profesionálního a hlavně všestranného pomocníka. V balení jsou kovové hnětací háky, šlehací metly.


Proč je ruční mixér super?

  • nízká investice do všestranného kuchyňského pomocníka
  • malý přístroj šetří místem je vždy po ruce a všude se snadno vejde
  • bez ručního mixéru můžete při pečení uvíznout, jak jinak připravíte nadýchanou šlehačku na svůj oblíbený pohár?

Ruční mixéry a rozdíly v modelech

Nezáleží na to, zda si zakoupíte ruční mixér Sencor, mixér Eta nebo jinou značku. Nejdůležitějším rozlišovacím znakem ručních mixérů je jejich výkon. Při nákupu je potřeba se o tento podstatný údaj zajímat. V zásadě platí, že k tomu, aby bylo možné bez problému zpracovat hutné těsto, potřebujete mít ruční šlehače s nejméně 500 watty výkonu. Hnětací háky díku takovému výkonu přístroje těsto dobře zpracují i bez dalšího turbo tlačítka.

Kromě výkonu je důležitý i počet otáček za minutu. Při vysokém počtu otáček se vzduch kolem metel víří mnohem rychleji a smetana nebo vaječné bílky houstnou mnohem rychleji, než při nízkých otáčkách. Otáčky nastavujete zpravidla regulátorem na těle přístroje, jejich počet je ovšem výrobcem zřídka kdy uveden.

Také bystě měli v potaz hmotnost ručního mixéru, protože dlouhá doba držení těžšího přístroje při mixování může být z dlouhodobého hlediska velmi únavná. Hmotnost se samozřejmě velmi liší, některé ruční mixéry váží více než dvakrát více, než jejich lehčí konkurenti. Běžné ruční mixéry používané v domácnostech váží zpravidla mezi 1 a 2,5 kg.

Posledním a neméně důležitým rozdílem mezi ručními mixéry je maximální doba, po kterou může být mixér v jednom kuse používán. Po uplynutí této doby zafunguje tepelná pojistka a vy musíte zařízení na chvíli vypnout, aby se motor ochladil. Obvyklá doba použitelnosti na jeden zátah bývá mezi 3 až 5 minutami. Delší provoz zajišťují mixéry pro profesionální použití.

Foto: © Samphotostock.cz / guruxox, alza.cz


Načíst další
Přejít nahoru