Začleňte italský designový nábytek do interiéru podle nejnovějších trendů

Moderní designový nábytek

Italský designový nábytek dokáže v místnosti zaujmout na první pohled, i když vůbec nemusí jít o extravagantní kusy. Propracované tvary a pečlivě vybrané materiály vytváří elegantní dojem, díky čemuž se stává součástí interiéru po dlouhá léta. Co můžete od designového nábytku čekat a jaké jsou aktuální trendy, to si přečtěte v tomto článku.

Co je designový nábytek?

Designový nábytek vzniká ve spolupráci návrhářů a řemeslníků. Ti vytváří nábytek, který je nejen funkční, ale i estetický. Díky experimentování s možnostmi použití nových materiálů a vyzkoušení toho, jak spolu vše funguje, zákazník získá exkluzivní kousek. Obvykle se s designovým nábytkem setkáte v omezeném množství, čemuž odpovídá i jeho vyšší cena.

Že je ale tento nábytek vzhledově výjimečný, neznamená, že je nepohodlný nebo jen drahý kvůli své značce a nic víc. V ojedinělých případech se s tím můžete setkat, ale u většiny designového nábytku jde styl ruku v ruce s pohodlím. Někteří návrháři designového nábytku byli tak úspěšní, že jejich výrobky najdete v prodeji dodnes.

designový nábytek v interiéru moderního domu nebo bytu

Photo by Faisal Waheed on Unspash

designový nábytek a moderní interiéry

Photo by Gian Paolo Aliatis on Unsplash

Na co se při výběru zaměřit?

Designový nábytek se v budoucnu může výborně zhodnotit. Samozřejmě nemůžete s jistotou říct, jestli se návrhář během let proslaví, ale už při výběru nábytku se můžete zaměřit na konkrétní věci. V první řadě musí být nábytek dobře zpracovaný, pevný a snadno udržovatelný. Kromě toho byste si měli zkontrolovat i další práci, kterou už má za sebou, abyste mohli odhadnout potenciál.

Současné trendy u designového nábytku pracují s tvary i barvami

Vybudujte si interiér svých snů pomocí designového nábytku, který bude ladit s vaším stylem. K aktuálním design trendům patří:

  • Symetrie

Pokud máte rádi symetrii, určitě si vyberete. Geometrické vzory a vyvážené proporce jsou součástí trendů roku 2021. Geometrické tvary nábytku výrazně vylepšují interiér a dodávají mu elegantní vzhled.

  • Sklo a průhledný plast

Skleněný nábytek a doplňky patří k nejvýraznějším trendům. Sklo k sobě vždy přitahovalo pozornost pro svůj lesklý povrch a navození luxusního dojmu. S rozšiřujícími se možnostmi výroby odolného průhledného plastu se tak tento vzhled využívá i na víc, než jen desku stolu. Můžete si pořídit celou sestavu židlí nebo křesel.

  • Neutrální tóny a kontrast

Sofistikovanost přebírá nadvládu, i co se barev týče u designového nábytku. Převládají jemné odstíny, které doplňuje kontrastní barva a vytváří tak zajímavé oživení. Přesně tak funguje kombinace barev roku, šedé a jasně žluté.

  • Přírodní materiály i barvy

Nejčastěji používanými materiály jsou ty přírodní, které jsou přiznané ve své plné kráse. Zemité tóny na dřevě doplňují hnědé a béžové odstíny na látkách.

  • Subtilní nábytek

Dalším aktuálním trendem jsou subtilně, jemně působící kusy nábytku. Kulaté tvary a zaoblené rohy, které byly oblíbené v 70. letech, se vrací do obliby návrhářů.

  • Pohodlí

Na první pohled pohodlný nábytek převládá nad okázalým luxusem. Pohodlí nábytkové designéři v tomto případě kombinují s bohatými barvami, které s tímto trendem směřují spíš pro domácí interiéry.

Designový nábytek se stane nadčasovou součástí každého interiéru

Pokud váháte nad tím, kam je vhodné designový nábytek pořídit, odpověď je jednoduchá – hodí se kamkoli. V soukromých interiérech obzvlášť ale vyniká v reprezentativních prostorách, jako jsou pracovny, obývací pokoje nebo jídelny. Ve firmách se také hodí do míst, kde přijímáte hosty a také všude tam, kde vám může sloužit jako další inspirace a zpříjemnění vaší práce. Pro takové příležitosti je ideální designová pohovka, luxusní sedací soupravy nebo křesla, která se stanou středobodem každé moderně zařízené místnosti. Luxusní nábytek zkrátka a dobře pozvedne všechny moderní interiéry.

Photo by Jon’Nathon Stebbe on Unsplash


Načíst další >>>
Přejít nahoru