Zdravotní přínosy vířivky: uvolní svaly, sníží stres a pomůže i s hubnutím

Hitem posledních let se stávají venkovní vířivky. Řada lidí si je pořizuje na zahradu či terasu, aby v nich našli zasloužený relax po únavných dnech. Ovšem toto domácí wellness nemá blahodárné účinky pouze na naši psychiku, kdy takzvaně vypneme mozek a naložíme se do vany plné bublinek – venkovní vířivky mají i další zdravotní přínosy, které možná nejsou jejich uživatelům mnohdy ani známé. Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější z nich.

Od jara do jara aneb benefity vířivky si užijete celoročně

Ještě než se pustíme do vyjmenovávání benefitů, které pobyt ve vířivce má, považujeme za vhodné zdůraznit, že venkovní vířivka rozhodně není jen sezónní záležitostí, ale můžete ji používat po celý rok – stačí zvolit správný model, jako jsou například vířivky IQue Sweden, které jsou přizpůsobeny nejdrsnějším severským podmínkám, a umožní vám tak celoroční používání.

Požitek pro tělo i mysl

Koupel ve vířivce není jen příjemnou relaxací pro tělo, ale i pro mysl.

  • Teplá voda ve spojení s bublinkami působí jako takzvaná hydromasáž, která prokazatelně vyrovnává funkce vegetativního nervového systému, snižuje hladinu stresových hormonů a zklidňuje naši mysl.
  • Jednotlivé trysky vířivky namířené na jednotlivé části těla zvládnou uvolnit namožené svaly, zvýší jejich flexibilitu, přispívají k lepší hybnosti, která následně pomáhá předcházet zraněním.
  • Kromě svalů proud teplé vody odstraňuje ztuhlost a otoky kloubů.
  • Pára vycházející z vířivky podporuje činnost plic, teplá voda blahodárně působí na pokožku, zvyšuje její elasticitu a pomáhá se zlepšením celulitidy.
  • Pravidelný pobyt ve vířivce pak také zlepšuje naši imunitu.

Všechny výše uvedené benefity můžete před zakoupením vlastní vířivky vyzkoušet v nejrůznějších aqua centrech, nebo přímo v showroomu nabízejícím vířivky v Brně, kde najdete právě již zmíněné celoroční venkovní vířivky IQue. Sortiment zde nabízených vířivek je opravdu široký – od malých po velké, od ekonomických provedení až po ty nejluxusnější pakety pro náročné. Díky letitým zkušenost vám zde také poradí a pomohou s výběrem té nejlepší možnosti pro vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru