Do grilu i jako pohon hausbótu, LPG má široké možnosti využití

primagas

Jak si uvařit teplou večeři ve vysokých horách? Jak vytopit zahradní chatku nebo chalupu na venkově? Čím pohánět hausbót, vysokozdvižný či golfový vozík nebo horkovzdušný balón? Na všechny tyto otázky existuje jedna odpověď. LPG v sobě skrývá neskutečné možnosti, které ocení spotřebitelé i podnikatelé v průmyslu. Jeho výhody jsou, že do tuzemské obchodní sítě se nedodává z Ruska, k tomu se jedná o zcela čistý zdroj energie, která nezanechává takřka žádnou uhlíkovou stopu. Co víc? Může se snadno objednat až domů!

Na běžné vaření a letní grilování

Plyn je první volbou pro mnohé kuchaře při běžném a víkendovém vaření, všechny oblasti v tuzemsku ale nedisponují přípojkami na zemní plyn. Právě v takové chvíli je propan-butan nebo čistý propan, které patří pod zkapalněné ropné plyny a mají zkratku LPG (podle anglického názvu Liquefied Petroleum Gas). Prodej plynových lahví je v síti prodejců včetně benzínových pump, hobbymarketů a dalších lokálních distributorů, po Praze navíc funguje rozvoz na základě objednávky online.

Pro vytápění i při aktivním odpočinku

Jak se ohřát v kempu v karavanu nebo vykouzlit teplé jídlo po vysokohorské túře v horách? Plynová láhev 2kg umožňuje obojí, stačí připojit přímo na vařič nebo na teplomet vhodný pro venkovní použití a pustit. Během chvilky se může podávat horká gulášová polévka i čaj, teplo se rozhostí během několika málo minut. Láhve o menším objemu se používají zejména při outdoorových aktivitách, při cestách karavanem nebo při grilování. Pro další účely je vhodnější využít větších desetikilogramových lahví, které se vyměňují prázdné za plné v distribuční síti pouze za cenu náplně.

primagas

Široké možnosti LPG

LPG je ekologická možnost v mnoha oblastech. Propan-butan nebo čistý propan se používá pro vytápění rodinných domů, podnikatelských nebo průmyslových objektů. Je šancí pro zemědělství, efektivní je při vytápění hal při chovu drůbeže nebo v sušičkách obilí a jiných plodin. Neméně často se používá v průmyslu při svařování a řezání, při budování a opravách silnic a dálnic nebo ve stavebnictví. Málokdo ví, že LPG je ekologickým pohonem hausbótů, vysokozdvižných nebo golfových vozíků, ale též konvenčních automobilů. A jak se dostat do nebes? I při balónovém létání je odpovědí propan-butan nebo čistý propan!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru